Ölüm ile İlgili Sözler

Ölüm ile İlgili Sözler

Zaman koca bir yalan, gerçek olan tek şey ölüm. Beş yılda yaşasan, elli yılda yaşasan gireceğin tek yer boyun kadar Ölüm ile İlgili Sözlermezar.

Ölünce anlarsın sevdiğinin değerini. Ellerinle bağlarken kefenini, görünce cansız bedenini o zaman anlarsın onu ne kadar çok sevdiğini.

Kırma bu dünyada kimsenin kalbini, son nefesini verdiğinde anlayamaz seni. Mezar üç karışlık toprak, herkes orada çeker cezasını sen Allah’a bırak.

Bugün kötü söz etme sevdiğine, Allah alırsa sende o zaman pişman olursun. Bugün konuşursun, yarın başında dua okursun.

Bu dünyaya aldanma, gireceğin bir avuç toprakla bir metre kefen. Sana bu canı veren, alır bir gün elinden.

Ölüm ile İlgili SözlerÖlümün adı bile bu kadar soğukken, kendisine nasıl dayanacaksın? Elbette dünyada yaptığın iyilikler, seni ölümün soğukluğundan kurtaracak.

Bu dünyada ne yapıyorsan yap, çünkü ölünce senden bir iz kalmayacak. Sadece böceklerin yemi olacaksın. Kötülük yapmadan önce bunu da aklından çıkarmayacaksın.

Bu dünyada kötülüğünü saklayabilirsin. Ya öbür dünyada toprağın altında nereye kaçacaksın?

Üzülme fakirim diye, toprağın altındaki herkes eşit. Bir açıp gör mezardaki cesetleri, birinde smokin varken diğerinde tişört mü var? Hepsi çıplak, hepsinde bir metre kefen var.Ölüm ile İlgili Sözler

Sen bu dünyada üzersen sevdiğini, üzerine toprak attığında anlarsın kıymetini. Unutma, topraktan geri alamazsın ona verdiğini.

Şimdi kır kalbimi, tabutumu taşırken anlarsın bensizliği. Bari arada bir ziyaret et mezarımı, beni ölünce unutma sevgili.

Hayatta bir doğru varsa o da öleceğimizdir. Dünyada ölümden başka her şey yalan, öldükten sonra kalmayacak geriye senden bir an.

Ölüm ile İlgili SözlerBugün öpmediğin dokunmadığın elleri yarın mumla ararsın. Bugün beğenmediğini yarın üstüne toprak atınca anlarsın.

Öldükten sonra sevdiğine yapacağın en büyük iyilik bir Fatiha okumak. O gittikten sonra neye yarayacak pişman olmak.

webtoz.com

Sen gittikten sonra her şey bir başka anlamsız. Ölüm ayırdı bizi, sensiz her şey manasız. Sarıldım toprağına ama sen yoksun diye toprak bile buz kesilmiş.Hayatta değişmeyen tek şey, ölümdür. Evleneceğin kişiyi, kaç çocuk sahibi olacağını değiştirirsin belki ama öleceğini kim değiştirecek?

 

Posted in Resimli Sözler

Uzaktan Sevmek Sözler

Posted in Şairler

İle Sözler

Posted in Güzel Sözler

karla ilgili sözler

Posted in Güzel Sözler

Yanmak İle Sözler