OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA (WİNDOWS 7-8-10)

Oyunlarda FPS arttırma (Windows 7-8-10) için mümkün. FPS açılımı olarak saniyedeki kara hızı olarak bilinir. Oynadığınız oyunun oynanabilirliğini gösteren değerdir. Ne kadar yüksek olursa o oyun o kadar güzel çalışır. Şimdi oyunlarda FPS artırma (Windows 7-8-10) konusuna girelim.

İlk olarak Windows Aero ayarı yaparak başlayabilirsiniz. Masaüstüne sağ tık> kişiselleştir> ekran koruyucu yok. Bu yolu izlemeniz gözle görülür bir artış sağlayacaktır.

Ses ve grafik ayarları oyun içerisinde yapılandırılabilir. Grafikleri ve ses düzey, ses kalitesi gibi unsurları düşürmeniz FPS artışı sağlayacaktır.

Bir fan kullanın ve bilgisayarınızı temizletin. Kasanın içi kir dolmuş veya dizüstü bilgisayarınız çabuk ısınıyor olabilir. Bu durumları halletmeniz FPS artışı sağlar.

Başlat> Çalıştır> msconfing ve enter. Bu yolu izlemeniz karşınıza bir ekran çıkaracak buradan başlangıç sekmesine geçip bazı programların otomatik olarak başlamasını engellemeniz gerekir.

Her oyunda config dosyası bulunur. Bu dosyanın içerisinde game dosyası vardır. Bu dosyayı kopyalayın ve tekrar config dosyasına yükleyin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Her paragrafta işlediğimiz çözümler oyunlarda FPS arttırma (Windows7-8-10) için sık kullanılan çözümlerdir. Bu yöntemleri deneyerek FPS artışınızı kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.

 

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU