Patates Diyeti

Patates Diyeti

Son zamanlarda kilo vermek isteyen hanımlar belli başlı diyet liselerine başvuruyor. Diyet listeleri ile kolay bir şekilde kilo verebilir ve form tutabilirsiniz. Birbirinden farklı diyet listeleri son zamanlarda popüler olmaya devam ediyor. Günümüzün en çok tercih edilen  diyetini patates diyeti olarak adlandırabiliriz. Tek başına patates diyeti yaparak kilo vermek mümkün mü? Karbonhidrat  grubuna giren ve diyetisyenler tarafından önerilmeyen patates diyeti ile bir haftada kaç kilo verebilirsiniz?

Patates Diyeti Listesi

  • Sabah: 3 adet haşlanmış patates ve bir kase yoğurt
  • Ara öğün: 1 adet meyve
  • Öğlen: 3 adet haşlanmış patates ve bir kase yoğurt
  • Ara öğün: 1 adet meyve
  • Akşam: 4 adet  haşlama patates ve bir kase yoğurt

Son zamanlarda en çok konuşulan ve tercih edilen diyet listesi olan patates diyeti bu şekildedir. Diyet listesinde sadece patates, yoğurt ve meyve kullanılıyor. Düşük kalorili olan patates diyeti genellikle diyet yapanlar tarafından tercih ediliyor. Patates diyeti tek tek beslenme diyetleri ile aynı içeriktedir. Sadece patates ve yoğurt yiyerek elbette kilo verilebilir. Fakat verilen bu kilolar sağlıklı olmayacaktır.

Patates Diyeti Sağlıklı Mı?

Tek tip beslenerek düşük kalorili diyet yaparak sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz. Bu tarz çok diyetler yerine profesyonel hizmet sunan diyetisyenlerden yardım ve destek alabilirsiniz. Şok diyetler vücudunuzda kalıcı hasarlar bırakabilir ve sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Diyet yapmadan önce uzman bir doktor tarafından tüm testlerinin yapılması gerekiyor. Yapılan testlerin ardından fiziki özelliklerinize uygun diyet listeleri sizin için belirlenir. Patates diyeti yaparak günlük hayatta baş ağrısı ve adaptasyon sorunu yaşayabilirsiniz. Düşük kalorili bir diyet olduğu için enerji kaybı yaşamanız olasıdır. Bu tarz şok diyetleri sağlığınız için destek alarak uygulayın.

webtoz.com

Sporcu Diyeti

Salatalık Diyeti

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Popüler Diyet Listeleri