PİL ÖMRÜNÜ UZATMA Laptoplar için

PİL ÖMRÜNÜ UZATMA Aşırı Pil Tüketimi Optimize Etme

Bilgisayarınızın pil ömrünü kısa buluyor olabilirsiniz. Pil ömrünü uzatma (pil çabuk bitiyor sorunu) için 11 adım kullanarak bu dertten kurtulabilirsiniz.

Birinci adımda komut sistemine powercfg / energy kodu ile çözüm bulabilirsiniz.

İkinci adımda bluetooth kapatmanız gerekiyor, bunu araçlar sekmesinden yapabilirsiniz.

Üçüncü adımda ise ekran parlaklığı düşürme var. Ayarlardan monitöre girerek dilediğiniz ayara getirebilirsiniz. Tercihen tam ortası uygundur.

Dördüncü adımda denetim masasında olan donanım, ses klasöründe güç seçenekleri sekmesine tıklamanız ve burada güç tasarrufu modunu aktif hale getirmelisiniz.

Beşinci adımda denetim masasında sorun gidermede güç yerine arama yapıp sorunu araştırabilirsiniz.

Altıncı adım ayarlar-sistem-pil kısmına girip uygulamalar içindeki pil harcamalarını kontrol edebilirsiniz. Yedinci adımda da yine aynı sekmede bulunan video oynatmak için pil ayarlarını değiştir kısmında oynamalar yapabilirsiniz.

Sekizinci adımda ayarlar-gizlilik-konum hizmeti kısmına gelip konum hizmetini kapatabilirsiniz. Dokuzuncu kısımda da hizmetler kısmından gereksiz hizmetleri durdurarak kapatabilirsiniz.

Onuncu adımda Windows Search’ı devre dışı bırakma görevi sizi bekliyor.

On birinci adımda görev yöneticisinden kullanmadığınız uygulamaları kapatmanız pil ömrünü uzatma (pil çabuk bitiyor sorunu) halledecektir.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU