Pirinç Diyeti

Pirinç Diyeti

Pirinç diyeti bütün diyetler arasında en çok ilgi çekenlerden birisidir. Çünkü uygulaması gerçekten çok farklıdır. Bu diyetin temel özelliği çiğ olarak yutulan pirincin iştah kesmesi ve diyetin temel olarak bu ilkeye dayanmasıdır. Sabahları aç karnına düzenli olarak pirinç yutarsanız iştahınız kesiliyor ve kilo verme hızınız artıyor. Pirinç diyetinin bir ya da iki ay gibi kısa bir sürede kilo verdirdiği kabul ediliyor.

Pirinç Diyeti Nasıl Yapılıyor?

Pirinç diyeti için ilk gün aç karnına tek bir pirinç tanesi yutuyorsunuz. Daha sonra bu sayıyı her gün birer tane arttırarak devam ediyorsunuz. İkinci gün iki tane, üçüncü gün üç tane olmak üzere ayın sonuna kadar otuz tane pirinç yutarak ilk ayı tamamlıyorsunuz. Pirinçleri bol su ile yuttuktan sonra öğünlerinizi normal düzeninde alabilirsiniz. Çok abartmamak şartıyla her gün yediğinize dikkat ederek devam ediyorsunuz. İlk ayın sonundan itibaren artan pirinç sayıları düşmeye başlıyor. İkinci aydan itibaren birer birer yuttuğunuz pirinç sayılarını azaltıyorsunuz. İkinci ayı da son bir tane pirinç yuttuğunuz gün tamamlıyorsunuz.

Pirinç Diyeti Etkili mi?

İlginç olan şudur ki bu diyeti uyguladığını söyleyen çoğu kişi kilo verdiğini söylüyor. Pirincin özellikle çiğ olarak yutulduğunda iştah kapatıcı olduğu da kabul ediliyor. Ama sindirim ya da kabızlık gibi sorunlarınız varsa ve hassas bir bünyeye sahipseniz pirinç diyetini uygulamasanız daha iyidir. Genel olarak uzmanlar bu diyeti pek önermiyor. Ama metabolizmanızdan, bedensel özelliklerinizden, stres ya da kan değerlerinizden dolayı bir türlü kapatamadığınız bir iştahınız varsa deneyebilirsiniz. Başlamadan önce bir uzmana danışmanız gerekiyor, ama baştan söyleyelim uzmanlar bu diyete çok sıcak bakmıyor. Yine de denemek isterseniz yapan çoğu kişi etkili olduğunu belirtiyor.

 

webtoz.com

Sporcu Diyeti

Salatalık Diyeti

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Popüler Diyet Listeleri