Popüler Diyet Listeleri

Popüler Diyet Listeleri

Kilo vermek isteyen kişiler internet ve sosyal medyada en popüler diyet listelerini araştırıyor. Genellikle kulağa hoş gelen ve bir haftada inanılmaz kilolar verileceği düşünen diyet listeleri herkes tarafından rağbet görüyor. Popüler diyet listeleri ile kişiler kısa bir sürede fazla kilo vermeyi hedefliyor. Ülkemizde ve tüm dünyada yaygın olarak yapılan diyet listeleri bulunuyor. Bu diyet listeleri sosyal medya ve sosyal platformlarda, ne kadar ünlenmiş ise kadar tercih edilebilir yapıda oluyor. Tüm dünyada herkes tarafından yapılan ve kilo vermek isteyenlerin peşinden sürükleyen diyet listeleri hangileridir?

İsveç Diyeti 

İsveç diyeti, tüm dünyada en çok tercih edilen popüler olan diyet listelerinin başında yer alıyor. İsveç diyeti düşük kalorili olması ve yiyeceklerin farklı şekilde kullanılması ile popülerliğini arttırıyor. Amerikan Kalp Vakfı’nın ameliyat için acil kilo vermesi gereken hastalara uygulamış olduğu bir diyet yöntemidir. Bu diyet yöntemi ile kişi 13 gün boyunca 7 ila 20 kilo arasında verilebileceği söyleniyor. Diyeti sadece 13 gün yapabilir ve tekrar ara verip, 3  tekrardan başlayabilirsiniz. İsveç diyeti tüm dünyayı arkasından sürüklemeye devam ediyor. Popüler olan bu diyet listesi ile kısa bir sürede kilo verebilirsiniz.

Canan Karatay Diyeti 

Canan Karatay diyet listesi deyince akla ilk olarak özgür ve doğal beslenmek geliyor. Popüler diyetler arasında Canan Karatay diyeti de ilk başlarda yer alıyor. Asıl amaç günde iki öğün beslenip leptin hormonunun çalıştırılmalıdır. Organik olarak yapılan ve doğal yöntemlerle pişirilen her türlü sebze yemeğini sınırsız ölçüde yiyebilirsiniz. Karatay diyetinde, sofradan doymadan kalkılmıyor. Bu diyet listesinde yiyeceğiniz her türlü gıdanın organik olmasına önem göstermeniz gerekiyor. Karatay diyeti ile sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Zayıflama İlaçları İşe Yarıyor mu?

Zayıflama ilaçları konusu kilo vermek isteyenler için ciddi bir problemdir. Çünkü bir türlü kilo veremeyen çoğu kişi eninde sonunda bu ilaçlara başvurabiliyor. Pek çok zayıflama ilacı da Sağlık Bakanlığı onaylı değil ve kullananların başına dert açabiliyor. Ciddi sağlık sorunlarına hatta ölümlere yol açabiliyor. Öncelikle denilebilir ki kilo vermekte çok zorlansanız bile öncelikle bıkmadan ve asla pes etmeden düzenli beslenme ve egzersizden vazgeçmeyin. Ama yine de olmuyorsa özellikle Sağlık Bakanlığı ya da uzman doktorlar tarafından onaylı olduğuna emin olduğunuz ilaçları deneyin. Tabi unutulmaması gereken bir diğer konu da sadece ilaç yutarak kilo vermenin zor olmasıdır.

Açlığı Kesen İlaçlar

İstediğiniz kadar yiyip hareket etmeden sadece bir kaç tane ilaç alarak kilo vermeniz çok zor. Ama bazı ilaçlar içerisindeki etken maddelerle iştahınızı kesebilir. Eğer mide botoksu ya da mide küçültme gibi yollara başvurmadan midenizi kendi yöntemlerinizle küçültmek isterseniz doktor kontrolünde bu tarz ilaçları alabilirsiniz. Ama tabi ki az miktarda ve doktorunuzun önerileri doğrultusunda. Diğer türü bir çaba göstermeden ilaçların tek başına etkili olmadığını da unutmamak gerekir.

Zararlı Yağların Etkisini Azaltan İlaçlar

Son yıllarda bazı uzmanlar tarafından önerilen bir kısım ilaçlar ise yemeklerden aldığınız kötü yağları ve kolesterolü yükseltecek özellikleri azaltıyor. Bu yağları almadan normal beslenme düzeninize devam ederek kilo verebiliyorsunuz. Ama bu durum da biraz risklidir. Hangi ilaçlarınız kullanacağınız konusunda yine doktorunuzdan tavsiye almalısınız. Ayrıca ilaçlar yurt dışından geldiği için biraz yüksek fiyatlı da olabilir. Genel olarak tavsiye edilen nokta bu tür ilaçlara başvurmadan kendi çabalarınızla kilo vermeniz. Çok zorda kalmadıkça ilaç almayı düşünmeyin. Tabi bir de kilo vermenin de emek isteyen bir süreç olduğunu unutmayın. Sadece ilaçla bunu kısa sürede başarmanız çok zordur.

 

 

webtoz.com
Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Posted in diyet

Popüler Diyet Listeleri