Sağlıklı Yaşam İçin Neler Yapmalıyız?

Sağlıklı Yaşam İçin Neler Yapmalıyız?

Son yıllarda insanın beslenme şartlarına dikkat etmesi ve spor yapması ömrünü uzatmaya başlamıştır. Bu bilimsel veriler ile de desteklenmelidir. İnsanın belki ömrünü çok fazla uzatabilmesi mümkün olmayabilir. Ama sağlıklı yaşayabilmesi kesinlik ile kendi elindedir. Bunun için yapılması gerekenleri bilmeli ve kesintisiz uygulamalıdır. Eğer aile de her hangi biri kalp ve kanser gibi hastalıklardan erken ölüm yaşadı ise bu noktada acilen sağlıklı yaşam için neler yapabileceğinizi öğrenmelisiniz. Çünkü insanın yaşam süresi ve sağlıklı yaşaması bir nevi daha doğuştan gelen genlerimiz ile belirlenmiş olur. Ama bu demek değildir ki buna teslim olacağız. Eğer ailemizde şeker hastaları çok ise bizde muhtemelen şeker hastası potansiyeli yüksektir. Onun için şeker hastalarının beslenmesi gereken diyeti uygulayacaksınız. Bu diyet uygulanır ise genlerinizden gelen durum kaderiniz olmayacaktır.

Sağlıklı Yaşam İçin Neler Yapmalıyız?

Eğer aileniz de kalp hastalıkları mevcut ise bu noktada teslim olacağınız anlamını taşımaz. Bunun için öncelikle beslenme alışkanlıklarınıza çok dikkat ederek yağlı yiyecek türü beslenme tarzından uzak duracaksınız. Spor ise asla vazgeçilmez kararlılığınız olmalıdır. Her gün yapamaz iseniz bile gün aşırı spor yapılması kalp rahatsızlıklarınızın önüne geçecektir.

Sürekli moral değerlerinizi yüksek tutarak yaşamaya gayret edin. Moral ve motivasyonunuz en üst seviyede olsun. Stresten uzak bir yaşam kalp doktorlarının önemsediği en önemli unsurdur. Bunun için pozitif düşünmeyi öğrenin ve bunu kullanmayı alışkanlık haline getirin.

Kırmızı et ve türevlerinden mutlaka uzak bir beslenme şeklini belirlemeliyiz. Kırmızı et belki haftada 2 öğün o da az miktarda ve yanında yeşil salata olması koşulu ile yenilebilir. Çünkü ondan da alınması gereken proteinler vardır. Ama bu konuda dediğim gibi az ve kontrollü olmak şart ile olabileceğini hekimler de önermektedir.

webtoz.com

Kıymet İle İlgili Resimli Sözler

Kırılmak Kırmak Sözleri Resimli

İnsan Olmak Temalı Resimli Sözler

Sabah Namazı İle İlgili Sözler