Sağlıklı Yaşam Nedir?

Sağlıklı Yaşam Nedir?

Sağlıklı yaşamak için öncelikle günlük yaşantımızın ve beslenme kültürümüzün tamamen değiştirilmesi gerekecektir. Öncelikle güne mutlaka spor ile başlamalıyız. Bu spor tempolu ve en az 5 km olmalıdır. Bu mesafe ölçüsü yürüyüş yapanlar için geçerlidir. Evdeki yapılacak kültürfizik hareketleri ile spor yapılacak ise yaş durumuna göre hareket edilmesi ve fiziki şartların ne derece müsaade edeceğine siz karar vermelisiniz. Bu spor haftada her gün mutlaka tekrar edilmelidir. Bazı haller de buna iş şartlarımız müsaade etmeyebilir. Bu neden ile 5 gün de yapılabilir. Veya çok yoğun durumlar için bu gün aşırı olarak ta değerlendirilebilir.Sağlıklı Yaşam Nedir?

Unutmayın spor ve beslenme ikisi ayrılmaz bir bütündür. Birinden birinin ayağı eksik olursa başarı gelmez. Her gün alkol alan sayısız sigara içen ve beslenmesine dikkat etmeyerek sürekli kırmızı et türü beslenme ile yaşamını sürdürenler için belki spor sağlık sorunlarının biraz ötelenmesini sağlar. Ama sorunların varlığını yok edemez. Bunları yapan kişilere spor yapmayın demek yanlış olur. Bu sebeple beslenme ile olan ilişkisinden dolayı bu ikiliyi ayırmaz iseniz tam bir bütünlük sağlanacaktır.

Sabahları güçlü kahvaltı herkesin söylemiş olduğu klasik laflardandır. Ama bu son derece gerekli ve sağlıklı beslenmenin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Öğle yemeği seçiminize ve şartlarınıza bağlıdır. Fakat yemek yememekte ısrarcı iseniz mutlaka meyve türü şeyler ile takviye yapmanız gerekir. Öğle yemeği herkesin söylediğinin aksine şart değildir. Sabah ve akşam arasında meyve ve yeşil çaylar ile idare ederseniz hem sağlıklı kilo verirsiniz hem de sağlıklı beslenirsiniz. Eğer bu kadar uzun zaman içinde açlığınıza dayanmakta zorluk çeker iseniz sıklıkla su için. Açlık duyusu ağır basınca su ve yeşil çay bunu bastırır iken kilo vermenize de hız kazandıracaktır. Tüm bunlara rağmen bu his dayanılmaz boyuta ulaşır ise dışarı çıkıp biraz yürüyün ve gün ışığı alın. Sağlıklı bir yaşam dileği ile.

webtoz.com
Posted in Sağlık

Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi

Posted in Sağlık

Sağlıklı Yaşam Nedir?

Posted in Sağlık

Sağlıklı Yaşam İçin Neler Yapmalıyız?

Posted in Sağlık

Lazer epilasyon öncesi ve sonrası