Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Beslenme İle Olur

Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Beslenme İle Olur

Hayatımızı sorunsuz ve güzel bir şekilde geçirmek istiyorsak bedenimiz için gerekli olan bazı koşullara dikkat etmemiz gerekmektedir. Bunun için öncelikli dengeli ve düzenli bir şekilde beslenmemize önem vererek bu arada sağlıklı yaşamak için kendimize alışkanlık haline getirmemiz gereken spordan da faydalanmalıyız. Kış aylarını yaşadığımız şu günlerde giyeceklerimize de çok dikkat etmeliyiz soğuktan korunmak için bedenimiz için gerekli kalınlıkta olan giysileri tercih etmeliyiz. Soğuktan korunmak için başımızı sıcak tutacak bereler ve ellerimizi soğuktan koruyacak eldivenleri yanımızda bulundurmalıyız. Soğuk havalarda hastalanmamak için vücudumuz için gerekli olan vitaminlerden de faydalanmalıyız.Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Beslenme İle Olur

C vitamini deposu olan portakal, mandalina, greyfurt kış mevsiminde bol miktarda bulunmaktadır. Bunlardan yeteri derecede faydalanmalıyız istersek sularını sıkarak da meyvelerden değişik seçenekler kendimize oluşturabilir. Yine bu arada mevsimsel olarak hazırlayacağımız elma kabuklarından, ayva kabuklarından, ıhlamurdan faydalanarak hazırlayacağımız bitki çaylarını içlerine karanfil, tarçın koyarak lezzetlendireceğimiz şekilde hazırlayabiliriz Yediğimiz yemeklere de bu günlerde dikkat etmeliyiz pirinç yerine bulguru kullanarak sağlığımızı koruyabiliriz bulgur pilavının yanına hazırlayacağımız ayran ya da yoğurt yemeğin lezzetine lezzet katacaktır. Doğalı varken sakın ha sakın vitamin takviyelerinden faydalanmanızı doktorlar önermemektedir. Bu arada kapalı ortamlara girerken ortamın havalandırılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Hasta olan kimselerle direkt olarak öpüşmemelisiniz. Ellerinizi sık sık yıkamalısınız. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözü hatırlanarak bedenimize de gereken besinleri depolamalıyız. Sağlıklı beslenmeyi bir yaşam biçimi haline getirirsek bizim için yaşam daha uzun bir hale getirilebilir.

Sabah kahvaltıları asla vazgeçilmeyecek atlanmayacak öğünler arasındadır. Kahvaltısız sakın bir güne başlamamalısınız. Gün içinde ara öğünler yiyerek kendimizi beslemeliyiz. Bu arada atıştırmalık olarak cips, kraker yerine meyveleri tercih etmelisiniz. Yanımızda bulunduracağımız kuru kayısı, kuru incir de bize fayda sağlayacak kuruyemiş ler den dir.

webtoz.com
Posted in Nasıl Yapılır

Android Bu Eylemi Gerçekleştirecek Uygulama Bulunamadı

Posted in Nasıl Yapılır

WhatsApp Mesajlarını Cihaza Aktarma

Posted in Nasıl Yapılır

DX11 Feature Level 10.0 is Required To Run The Engine Hatası

Posted in Nasıl Yapılır

Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Beslenme İle Olur