Sahibinden.com Satılıyor Mu?

Geçtiğimiz günlere bomba gibi düşen bir iddiaya göre Sahibinden.com Satılıyor Mu? diye haberler çıkmıştır. İngiliz alışveriş platformu olan Sahibinden.com için 4.8 Milyar Dolar teklif edildi. Bu teklifin ardından, internete düşen mevzu için araştırmalar yapıldı. İnsanların şuan kafasında olan tek soru: Sahibinden.com Satılıyor Mu? Ne Kadar’a Satılıyor? Yeni Sahibi Kim?

Sizlere tüm bu soruların cevabını vermeye çalışacağız.

Sahibinden.com Satılıyor!

Türkiye’nin en büyük ticaret sitelerinden biri olan Sahibinden.com 4.8 Milyar Dolar gibi bir fiyatla, yabancı emlak şirketi olan Marks & Mann en çok aranan emlak sitesi olarak Sahibinden.com için kesenin agzını açmıştır.

Siteye 4.8 Milyar Dolar Teklif Edildi

Türkiye de yayınlanan bir Gazete’ye göre, bir hafta gibi kısa bir süredir, şirketin İstanbulda yer alan merkezinin kapısını aşındıran firma, Sahibinden.com için 4.8 Milyar Dolar Teklif Etti. Site satışı için işlemler devam etse de bu teklif şimdiye kadar sunulan en büyük satış olacak gibi görülüyor. Sahibinden.com dan önce de Türkiye’nin en büyük internet sitelerinden biri olan Yemeksepeti de 2015 yılında Delivery Hero adında bir online yemek firması sahibine 589 Milyon Dolar a satılmıştı.

Marks & Mann Şirketi Nedir?

Peak Games, Gram Game gibi satışlar düşünüldüğünde, bu satış hacminin büyüklüğü daha kolay ortaya çıkmaktadır. Bir aile şirketi olan Marks & Mann Şirketi 100 yıldan fazladır emlakçılık deneyimine sahip bir şirkettir. Şirket online emlak sektöründe, İngiltere dışında da ciddi yatırımlar yapmıştır.

sahip
44 Milyon Kullanıcı

İlk emlak sitelerinden biri olan Sahibinden.com, 2018 yılında ki son açıklanan verilere göre 44 Milyon kullanıcıya hizmet verdiği tespit edilmiştir. 2018 yılı boyunca, 25 milyarı aşan site görüntüleme sayısı, kullanıcılara toplamda 220 milyon kadar mesaj iletimi sağladı. 2018 yılında aynı zamanda Sahibinden.com’un mobil uygulamasının kullanıcı sayısı bir önceki yıla göre %26 artış göstermiştir. Aynı zamanda uygulama, Apple Store da en çok indirilen ücretsiz uygulamalar arasında yer almıştır. En çok emlak ilanı veren şehir İstanbul olurken, Ankara ve İzmir de onu takip ederek, yaklaşık olarak 2 Milyon satılık ev ilanı verilmiştir. Sadece emlak değil, araba satışlarında da ön plana çıkan size 5.5 Milyondan fazla araç satışı da yapmıştır.

Sahibinden.com

Gayrimenkul, vasıta, alışveriş ürünleri gibi bir çok kategori de duyuru ve e-ticaret işlemlerinin yapıldığı online bir platform olan Sahibinden.com üyelik ve duyurular konusunda ücretsiz hizmet vermektedir.

1990 lı yıllarda, Türkiye de internet gelişimi henüz başlamışken, ev, araba, alışveriş gibi ilanlar geleneksel medya yani günlük gazetelerde yayınlanıyordu. Bu dönemde Sahibinden.com’un kurucusu olan Taner Aksoy, 1999 yılında, internet üzerinden satıcılara, görel unsurlar içerek bir site kurma fikrini oluşturdu. 2000 yılında 2700 ilanla yayına açılan bu site, 19 yıldır yayın hayatına devam etmektedir.

Yapılan son açıklamalara göre, sitenin satılacağı haberi yalanlansa da insanlar arasında tartışma konuları devam etmektedir.

webtoz.com
Posted in Gündem

Vatandaşlık Vergisi

kıdem taminatı
Posted in Gündem

Tazminattan Vergi Kesintisi İadesi

Posted in Gündem

Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi

Posted in Gündem

İnternet Paylaşımı Ücretli Mi?