Said Nursi Sözleri Resimli

Böyle dehşetli bir asırda, insanın en büyük mes’elesi: İmanı kurtarmak veya kaybetmek davasıdır.Said Nursi Sözleri ResimliMadem çok sevab istersin,ihlası esas tut ve yalnız rızayı İlahî’yi düşün. Said Nursi Sözleri ResimliAllah namına ver.. Allah namına al.. Allah namına başla.. Allah namına işle.. Vesselam Said Nursi Sözleri ResimliBazıları dünyayı yutsa tok olmaz. Said Nursi Sözleri Resimli“Biz ki hakiki müslümanız, aldanırız, fakat aldatmayız.
Bir hayat için; yalana tenezzül etmeyiz!” Said Nursi Sözleri ResimliHelâl dairesi keyfe kâfidir. Said Nursi Sözleri Resimliİlim azizdir, zelil etmek istemem.” Said Nursi Sözleri ResimliMadem nefsim emmaredir. Nefsini ıslah etmeyen başkasını ıslah edemez. Öyle ise nefsimden başlarım Said Nursi Sözleri Resimli“Kulum beni nasıl tanırsa, onunla öyle muamele ederim.”( Allah C. C.) Said Nursi Sözleri Resimli

Dost istersen Allah yeter. Evet o dost ise, herşey dosttur.

Yârân istersen Kur’an yeter. Evet ondaki enbiya ve melaike ile hayalen görüşür ve vukuatlarını seyredip ünsiyet eder.

Mal istersen kanaat yeter. Evet kanaat eden, iktisad eder; iktisad eden, bereket bulur.

Düşman istersen nefis yeter. Evet kendini beğenen, belayı bulur zahmete düşer; kendini beğenmeyen, safayı bulur, rahmete gider.

Nasihat istersen ölüm yeter. Evet ölümü düşünen, hubb-u dünyadan kurtulur ve âhiretine ciddî çalışır.
* * *
(Lem’alar Mecmuası’ndan)

Said Nursi Sözleri ResimliAllah’ım göğsümü îmâna ve İslâm’a aç. Said Nursi Sözleri ResimliHerkesin bu dünyada koca bir dünyası vardır. Said Nursi Sözleri Resimli Her şey kaderle takdir edilmiştir, kısmetine razı ol ki rahat edesin Said Nursi Sözleri ResimliO’nu tanıyan ve itaat eden zindanda dahi olsa bahtiyardır.
O’nu unutan saraylarda da olsa zindandır.. Said Nursi Sözleri ResimliGençlik damarı, akıldan ziyade hissiyatı dinler. His ve heves ise kördür, akıbeti görmez.. Said Nursi Sözleri Resimli“Hak gelir, bâtıl ölür…”

webtoz.com

Kıymet İle İlgili Resimli Sözler

Kırılmak Kırmak Sözleri Resimli

İnsan Olmak Temalı Resimli Sözler

Sabah Namazı İle İlgili Sözler