Samsung Galaxy S10 ve S10 Plus İncelemesi

Galaxy S telefonunu ilk kez gördüğüm günü hala hatırlıyorum . 2010’da her şey yolundaydı: MP3 çalarlar hala bir işe yarıyorken, 4G telefonlar nadirdi ve 9 inçlik netbook’umda Plants vs Zombies’i oyununu oynamıştım. Şu anki gibi mobil teknolojiyle ilgisi olmayan biri olarak, telefonun ince, zarif tasarımı beni çok şaşırttı ve büyük, canlı ekran daha önce gördüğüm hiçbir şeye benzemiyordu.

O zamandan beri, Samsung, her yıl yeni bir Galaxy S amiral gemisi ile kalabalığa hayran kalıyor, sonunda kendini akıllı telefon pazarında yenilikçi ve lider olarak görüyor. Galaxy S10 ve Galaxy S10 plus şirketin çabalarının doruk noktasıdır. Telefona ait çok yönlü üçlü kameralar ve fütüristik bir ekran parmak izi tarayıcı ile telefon, müthis bir tasarıma sahiptir. Aslında, bunlar en iyisini isteyen herkes için üretilmiş telefonlar arasındadır.

Telefon Dizaynı

samsung

Modern akıllı telefon kullanıcılarının çoğu, hemen hemen aynı olduğu doğrultuda olduğu öne sürülse de, Samsung Galaxy S10 ve S10 Plus telefonunun güzel telefonlar olduğunu inkar etmiyor. Düz çizgiler, yumuşak eğriler ve cilalı yüzeyler, hayran kalacağınız bir cihazla bir araya gelir.

Galaxy S10 ve S10 + renklerinin tamamı şahsen güzel görünüyor. İncelemek için burada Prizma Beyaz Galaxy S10 Plus var ve ışık ateşli turuncu bir gölge yansıtan, telefon dik açıyla tutulduğunda, farklı bir renk tonuna yansıyan parlak yüzeyinden dolayı telefon vazgeçilmez bir hal almaktadır. Bu arada, Galaxy S10 aynı ışık bükme etkisine sahip değildir, ancak yansımaları onlara çarpıcı bir derinliğe sahiptir.

Ancak Galaxy’nizi bir şekilde veya başka bir şekilde korumak iyi bir fikirdir. Önceki Galaxy modellerinde olduğu gibi, S10 ve S10 Plus ‘ın arka ve ön tarafları camdan yapılmıştır. Korumasız S10 Plus ekranı günlük kullanımdan çoktan geçmiş durumda. Diğer taraftan, tüm Galaxy S10 modelleri IP68 sertifikasına sahiptir, bu da toza ve su girişine karşı oldukça dirençli oldukları anlamına gelir.

Tüm Galaxy S10 modellerinin önceden uygulanmış bir ekran koruyucu ile geldiğini belirtmeliyiz. Bu ekran koruyucu, ince ve plastik bir ekrandır. Ekran kolayca çizilse de, bazı korumalara sahip olmak her zaman pahalı yeni cihazınızı açığa vurmaktan daha iyidir. Eğer ekran koruyucunuzu, Çıkarmaya veya değiştirmeye hazır olduğunuzda koruyucuyu çıkarmak da kolaydır.

Dayanıklılık konusunda Samsung, aynı zamanda Galaxy S10 Plus ‘ın camı seramikten yapılmış bir ürünle değiştirdiği daha yüksek bir versiyonunu da sunmaktadır.

Eldeki, Galaxy S10 Plus şekli ile herhangi bir Galaxy kullanıcısı için tanıdık bir modeldir. Beklediğiniz gibi kaygan bir telefon ve iyi bir tutuş bu kavisli taraflarla ve sıska çerçeve ile zor olabilir. Doğal olarak, Galaxy S10, daha küçük boyutundan dolayı kullanımı daha rahat.

Bununla birlikte, yazılım güncellemeleriyle değiştirilemeyen, S10 Plus üzerindeki güç düğmesinin konumlandırılmasıdır. Telefonun sağ üst köşesine yerleştirilir ve örneğin S9 Plus ‘da olduğu kadar zahmetsiz olması telefona ulaşmak gibi değildir. Aynı zamanda S10’da da biraz yüksek, ancak telefonun daha az yer kaplaması nedeniyle bu bir sorun değil.

Ekrandaki parmak izi tarayıcı

Şüphesiz, Samsung Galaxy S10 ve S10 Plus üzerindeki en havalı özelliklerden biri ekrandaki parmak izi okuyucusudur. Bu yeni tip parmak izi tarama teknolojisi, parmağınıza ultrasonik dalgalar gönderir ve  üç boyutlu bir görüntü elde etmek için yansımaları okur. Daha da iyisi, okuyucu telefonun önünde, ulaşması kolay bir yerdedir. Hem Galaxy S8 hem de S9 tarayıcılarında arka kısımdaydı, bu ideal bir yerleşim değildi.

Fakat şimdiye kadar, Galaxy S10 Plus üzerindeki parmak izi okuyucusu ne hızlı, ne de geleneksel olana kadar güvenilir değildi. Ofisteki birkaç kişinin denemesine izin veriyoruz ve bazıları için kusursuz çalışıyor olsa da, diğerleri parmaklarını kaydedip telefonun kilidini açmakta zorlanıyorlardı. Stok ekran koruyucusunun kaldırılması okuyucunun performansını artırdı, ancak yine de “Eşleşmiyor” hatasını görmemizden daha sık ortaya çıktığını gördük. Bu ekran parmak izi çözümünün bir başka dezavantajı, yerleşiminin dokunsal bir göstergesi olmadığı, yani doğru noktaya ulaşmak için yalnızca görsel ipuçlarına ve kas hafızasına güvenmeniz gerektiği anlamına geliyor.

samsung

GÜNCELLEME: Bu inceleme yayınlandıktan hemen sonra, Samsung, parmak izi okuyucusunun performansını önemli ölçüde artıran bir yazılım güncellemesi yaptı. Hem Galaxy S10 hem de S10 Plus ile 10’dan 9’u doğru okumalar alıyorum.
Yüz tanıma, Galaxy S10 Plus ‘daki biyometrik verilere dayanan diğer tek kilit yöntemidir, ancak temel türdendir. 3B yüz tarama işlemi yapılmıyor, yani S10 Plus’da yüz kilidinin iPhone’daki Yüz Kimliği kadar güvenli olmadığı anlamına geliyor.

webtoz.com

Ekran

Üstün bir telefondan bekleyeceğiniz gibi, Galaxy S10 ve S10 Plus  ekranları bir köşeden diğerine uzanan muhteşem görünüyor. Samsung, bu etkileyici seviyeyi elde etmek için düşünmek zorunda kaldı, çünkü sadece kenarları çerçevelemek yeterli olmazdı.

Kamera için delik açmak çentikten daha mı iyi? Peki, bu tartışma için hazır mısınız? Tam ekran video izlerken Samsung’un yaklaşımının çentikten biraz daha az rahatsız edici olduğunu söylerken, kesintisiz durum çubuğu oraya üçten fazla bildirim simgesinin sığmasını sağlar (Ayarlar> Bildirimler> Durum Çubuğu’nda bu seçeneği etkinleştirirseniz) ).

Her durumda, Samsung’un geleneksel olmayan çözümü, şu ana kadar Galaxy S10 Plus da çalıştırdığımız hiçbir uygulamanın veya oyunun görünümünü ya da işlevselliğini bozmadı. Sadece Google Haritalar ve Kesin Halat 2 gibi nadir istisnalar dışında ekranın üst kısmına kadar uzanan kesikliği ve kenarını görmezden gelirler.

Gündüz vs Gece modu

Gece Modu, Samsung’un yazılım deneyimine başka bir hoş geldinizboyut kazandırdı. Mod etkinleştirildiğinde, Samsung’un uygulamalarındaki beyaz arka planlar koyu renklerle değiştirilir, bu da güç tasarrufu sağlar ve gözlerinize daha az baskı yapar. Samsung’un web tarayıcısında bile çalışıyor! Ancak, Gece Modu, Facebook Messenger veya Instagram gibi üçüncü taraf uygulamalarını etkilemez. Google’ın Gmail veya Chrome gibi uygulamaları için de geçerli değildir. Elbette, bir üçüncü taraf uygulamasının kendi dahili karanlık / gece moduna sahip olması durumunda, bunu kullanmakta özgürsünüz. Gece modu güneş battıktan sonra otomatik olarak devreye girecek şekilde ayarlanabilir, ancak sadece görünüşünü sevdiğim için her zaman açık bırakmayı seçtim.

galaxy

Varsayılan olarak, Galaxy S10 ve S10 Plus navigasyon için ekran düğmeleri ile birlikte gelir, ancak maceracı hissedenler bunları kapatabilir ve Samsung’un jest tabanlı navigasyonunu kullanabilir. Fikir basit: Klasik ekran düğmelerinin normalde bulunduğu noktalarda ekranın alt kenarından yukarı kaydırıyorsunuz. Ortadan daha uzun bir kaydırma, Google’ın asistanını harekete geçirir. Ortadan diğerine kaydırarak iki uygulama arasında tek bir işlemle geçiş yapabilirsiniz.

Güzel hepsi bu, ama ne var ki? Alt kısımda gezinti çubuğu olmadığından uygulamaların ve oyunların genişlemesi için küçük bir ekran alanı elde edersiniz. Ayrıca, tam ekran uygulamalardan çıkma tek bir işlemle yapılır. Bunun dışında, Samsung’un jestlerine önemli pratik faydalar yoktur ve şu ana kadar, klasik ekran düğmelerinden daha rahat kullanılamazlar.

 

Posted in Akıllı Telefon

XPERİA Z3 ÖNBELLEK VERİLERİNİ SİLME

Posted in Akıllı Telefon

SONY XPERİA ROM İNDİRME VE YÜKLEME

Posted in Akıllı Telefon Bilgisayar

XİOAMİ UNUTULAN ŞİFREYİ KIRMA

Posted in Akıllı Telefon

TELEFONUN ORİJİNAL OLUP OLMADIĞINI SORGULAMA