Samsung Garanti Kapsamına Giren Hatalar

Samsung Garanti Kapsamına Giren Hatalar

Ülkemizde en çok tercih edilen teknoloji markalarından olan Samsung için garanti kapsamına giren hataların neler olduğu merak ediliyor.

Garanti kapsamı cep telefonları için oldukça değerli bir husustur. Çünkü bazı markalar için garanti kapsamı oldukça dar yutulduğu için birçok sorun ve hata garanti kapsamı dışında tutulması sebebi ile tamiratı için oldukça büyük meblağlar talep ediliyor. Ülkemizde birçok Samsung kullanıcısı Samsung Garanti kapsamına giren hatalar neler olduğunu konusunda en güncel ve kapsamlı bilgi sahibi olmak istiyorlar.

Samsung markası bu anlamda hem garanti kapsamı hem de geniş garanti ağı ile ülkemizde oldukça güven duyulan markalar arasında yer alıyor. Yinede bazı durumlar ve hatalar nedeni ile telefonlar garanti kapsamı dışında kalabilmektedir. Bu sebeple insanların bu konu hakkında en güncel ve detaylı bilgiye sahip olması gerekiyor.

Samsung Garanti Kapsamında Sayılan Hatalar Nelerdir

Samsung markalı telefonların garanti kapsamında tamirinin yapılması için bazı hususları taşıyor olması gerekiyor. Bu hususların karşılanmaması durumunda Samsung garanti dışında kalma nedenleri arasında gösterilir. Samsung garanti koşulları ise şu şekildedir;

  • Samsung cihazın garanti kapsamına girmesi için garanti belgesi ve faturası teknik servise mutlaka ibraz edilmelidir.
  • Samsung cihazlarda oluşan güncellemelerden dolayı ortaya çıkan donanımsal

ve teknik sorunlar garanti kapsamı içerisindedir.

  • Cihazın herhangi bir dış müdahale olmaksızın herhangi bir fiziki donanımında meydana gelen arıza ve sorunlar garanti kapsamındadır.
  • Cihazın kendi orijinal güvenlik özellikleri değiştirilmeden oluşan donanımsal arızalar garanti kapsamı altındadır.
  • Garanti süresi dolmanda kullanımdan medya gelen çeşitli parça değişim ihtiyaçları garanti kapsamı altındadır. Çünkü garanti kapsamı ile telefonunu fiziki ve donanımsal tüm özelliklerini o süre zarfından sorunsuz olarak hizmet vereceğinin garantisi tüketiciye sunulmuş oluyor.
  • Üretim hatalarından kaynaklanan sorunlar, sorunun büyüklüğü ne olursa olsun garanti kapsamı altındadır.
  • Bu anlamda unutulmaması gereken tek nokta cihazın yetkili servis dışında herhangi bir kişi yada servise tamir ettirilmesi ve içinin açılması durumunda cihaz ile ilgili tüm garanti kapsamlarının devre dışı kalacağıdır.

 

webtoz.com
Posted in Android

General Mobile E-Tab 4 Wifi’ye bağlanma

Posted in Android

PUBG Mobile oyundan atma sorunu

Posted in Android Android Sorunlar

Android Arka Plan Verilerini Kısıtlama Wifi

Posted in Android Android Sorunlar

Android Güncelleme Sonrası Isınma Sorunu