Sigorta Olmadan Fenni Muayene Olur mu?

Sigorta Olmadan Fenni Muayene Olur mu?

Araç muayenesinde olması gerekenler neler? Sigorta olmadan fenni muayene olur mu? Sıkça sorulan sorunuzun yanıtı veriliyor.

Sigorta Olmadan Fenni Muayene

Muayenenin yapılması için sağlanması gerekenler var. Sigorta olmadan fenni muayene sorusunun yanıtı hayır olarak yanıtlanıyor. Çünkü herhangi bir şekilde araç muayenesi sırasında aracın sigortasının olmaması durumunda olumsuz karşılanıyor. Mutlaka raç sigortanın yapılması gerekiyor.

  • Araç Sigortası: Araç sigortası, araç muayenesi öncesinde temin edilmesi gerekenler arasında. Bunun için mutlaka araç sigortanızın kontrolünü yaparak, sonrasında araç muayenesini talep etmeniz öneriliyor.

Diğer Gerekenler

Araç sigortası dışında temin etmeniz gerekenler; kimlik, trafik tescil belgesi (ruhsat), LPG li ya da CNG li olan araçlar için yakıt sistemi montaj belgesi gibi belgelerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekiyor. Sigorta olmadan fenni muayene yapılmıyor olmakla birlikte, bunun yanında vekaleten aldığınız bir araç için muayenenin gerçekleşmesini sağlamak adına, vekalet belgesini temin etmeniz gerekiyor. Bu belgelerin temin edilmesi ile araç muayenesinin yapılması sağlanacaktır.

 

webtoz.com
Posted in fenni muayene

Fenni Muayene Kaç Yılda Bir Yapılır

Posted in fenni muayene

Fenni Muayene Gününden Önce Yapılır mı?

Posted in fenni muayene

Fenni Muayene Trafik Cezası 2019

Posted in fenni muayene

Fenni Muayene İçin Randevu Nasıl Alınır