Sizin için doğru olan grafik kartı nasıl seçilir

Grafik kartınızı yükseltme zamanı. Bir süredir fiyatların düşmesi, GPU’nun serbest bırakılması,doğru özelliklere sahip olması için bekliyorsanız şimdi birçok seçeneğiniz var. Nvidia’nın güçlü RTX 2080 ve RTX 2080 Ti ve AMD Radeon VII gibi pahalı grafik kartları var. Ve Nvidia GTX 1660 ve AMD RX 580 gibi bütçe dostu kartlarda hali hazırda mevcuttur. 

Daha ucuz olan RTX 20 serisi GPU’lar, RTX 2060 gibi, piyasaya sürülmeden önce, güç olarak kabaca eşdeğer olan bir GTX grafik kartında daha iyi bir anlaşma arayışı teşvik edildi. Ancak artık durum böyle değildi. Kendinize mutlaka bir grafik kartı belirlemeniz ve edinmeniz gerekmektedir. Eğer edinmezseniz yüklediğiniz her uygulama da sorun yaşayabilme durumunuz vardır. 

Bir bütçe belirleyin

Grafik kartları genellikle bir PC yapısındaki en pahalı bileşendir. Neyse ki, bunları sık sık değiştirmeniz gerekmez. 

Henüz bir grafik kartı satın almadıysanız, paradan tasarruf etmek veya birkaç ay önce alabileceğinizden daha iyi bir değer elde edebileceksiniz. Her şeyden önce para kazanmak istiyorsanız, $ 219 Nvidia GTX 1660 veya 279 $ GTX 1660 Ti’ye göz atın. Bunlar şu anda en uygun fiyatlı Nvidia mevcut olan GPU’larıdır.

İstediğiniz grafik kartını almak için zaman kaybedebilirsiniz. Bilgisayarımda bir GTX 970 vardı, ancak bu yükseltme ucuz fiyatı nedeniyle GTX 960’ı satın aldıktan sonra geldi. Her iki grafik kartının maliyeti, GTX 980 Ti veya hatta bir GTX 1070 gibi, o zamanlar daha iyi bir karta yol açabilirdi, ancak bu kadar parayı boşa harcayarak tekrar yükseltmeyi göze alamazsınız. 

Ne İşe Yarar?

Çok az sayıda uygulama, günümüzün gelişmiş grafik kartlarının kolayca sağlayabildiği gücü gerektirdiğinden, bütçeniz dışında kalan yeni bir GPU’ya yatırım yapmamanız gerekir. League of Legends , Fortnite , Dota 2 , Cuphead ve Overwatch gibi popüler oyunlar , yalnızca birçok işlemcinin entegre grafikleri üzerinde çalışabilir, bu nedenle düşük kaliteli bir grafik kartı satın almak bile deneyimi büyük ölçüde iyileştirir.

Doğru grafik kartını bulmak hala zor bir süreç, ancak ne ve ne zaman alacağına dair karar birkaç ay önce olduğundan çok daha kolay. Bu faktörleri dikkate almak, işleri daha da daraltmanıza yardımcı olacaktır.

webtoz.com
Posted in Gündem

Vatandaşlık Vergisi

kıdem taminatı
Posted in Gündem

Tazminattan Vergi Kesintisi İadesi

Posted in Gündem

Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi

Posted in Gündem

İnternet Paylaşımı Ücretli Mi?