Sony Kaç Adet VR Başlığı Sattı?

Oyun dünyasında adını duyuran Sony, düzenlediği son etkinlikte, yeni VR oyunlarının tanıtımını yaptı. Teknoloji devi Sony, daha sonrasında ise Playstation VR satışları hakkında bilgi verdi. Bu zamana kadar Sony Kaç Adet VR Başlığı Sattı?

Kaç Adet VR Başlığı Satıldı?

Son zamanlarda oyun ve teknoloji dünyasının devi olan Sony, üç yıl önce, Playstation ile birlikte çalışan VR başlıklarını tanıtmıştır. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, VR cihazının 4.2 milyon adet satıldığı açıklanmıştır. Bu sayı gelişmekte olan teknoloji için çok az bir sayıdır. Günümüzde bu sayının daha da artacağı belirlenmiştir.

İşte PlayStation VR oyunları!

Youtube üzerinden yayınlanan Sony State of Play, özel etkinliğinde uygulanmak üzere VR oyunları tanıtılmıştı. Bu oyunlardan bazıları, Marvel’s Iron Man VR, Five Nights at Freddy’s VR, No Man’s Sky Beyond VR, Blodd & Truth VR Dir. Bu oyunlarla ilgili ilk fragmanları ve çıkış tarihlerini Sony açıklayarak konuya çok önem verdiğini belirtmiş oldu.

sony

Açıklanan Engadget’in haberine göre Sony firması önümüzdeki yıllarda VR başlığına daha da önem verecek gibi duruyor. Yirmi beş adet, yeni oyun tanıtılacağından dolayı bu yargı öne sürülmektedir.

Oculus ve HTC de piyasaya sürdükleri VR başlıklarının kaç adet satıldığı konusunda herhangi bir açıklama resmi olarak yayınlanmadı. Fakat yapılan analizler şunu gösteriyor ki Playstation VR, diğer markalara büyük bir fark atmıştır. Bunun nedeni ise HTC Vive ve Oculus Rift’in Playstation VR gibi kendini geliştirmemiş olmasıdır. Playstatin VR nin ihtiyaç duyduğu tek şey Playstation 4 donanımıdır. Bu durum, aynı zamanda tek bir kablo ile sisteme bağlanıyor.

 

Sony, Playstation VR başlığı, 2016 yılında PS4 konsoluna entegre edilen sanal bir gerçeklik platformu olarak satılmaya başlanmıştır. Daha sonra cihaz kısa bir süre sonra popüler bir hale gelmiştir. Önümüzdeki dönemlerde yeni yeni oyunları piyasaya sürecek olan Sony, VR platformunu aktif olarak desteklemeye ve satışlarını yükseltmeye çalışacaktır.

VR platformu, oyunlar için sunulan iyi bir teknolojik gelişmedir. Gelecek günlerde kendini geliştirerek önümüze çıkacak bu teknoloji abidesi, oyunların kullanımını da kolay hale getirmektedir.

webtoz.com
Posted in Gündem

Vatandaşlık Vergisi

kıdem taminatı
Posted in Gündem

Tazminattan Vergi Kesintisi İadesi

Posted in Gündem

Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi

Posted in Gündem

İnternet Paylaşımı Ücretli Mi?