SONY XPERİA TELEFONLARDA UNUTULAN EKRAN KİLİDİ AÇMA

SONY XPERİA TELEFONLARDA UNUTULAN EKRAN KİLİDİ AÇMA

Videoyu İzleyiniz Sorunun Tam Çözümü Anlatılmaktadır.

Sony Xperia telefonlarda unutulan ekran kilidi açma için, Xperia koruma hizmetini etkinleştirip sıfırlama işlemi yapmanız gerekir. Bu hizmeti kullandığınızda bilgisayarınızdaki hiçbir bilgi silinmez. Ekran kilidi açmak için ses yükseltme tuşu ve açma tuşuna birlikte basılır. Xperia logosunu gördüğünüz anda tuşlara basmayı bırakıyoruz. Önümüze gelen seçeneklerden “Wap” data  ve “Sectöry Reset” sekmelerini seçiyoruz. Sekmeleri atlamak için ses tuşlarından yardım alabiliriz.

En son ki bölümü tıkladıktan sonra yes sekmesini onaylayıp  sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. bu işlemleri sonunda “Reboot System Now” yazısı ekranda gözüküyorsa işlem doğru bir şekilde gerçekleşmiş demektir. Bu işlemleri yapabilmek için telefonunuzun şarjı en az % 40 ve üzerinde olması gerekmektedir.  Sony Xperia telefonlarda unutulan ekran kilidi açma işleminde desen kilidi, şifre kullanıyor olabilirsiniz.

Eğer şifre kullanıyorsanız PUK 2 seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu imkânınız bulunmuyor ise reset atmaktan başka bir çaremiz kalmamış oluyor.  Resetleme işlemini gerçekleştirmekte zorluk çeken kullanıcılarımız olabilir. Bu işlem için zamanlama önemlidir. Tuşlara aynı anda basılı tutmamız gerekiyor. Birine önce veya sonra bastığımızda resetleme seçenekleri önümüze gelmeyebilir.

SONY  XPERİA UNUTULAN EKRAN KİLDİNİ AÇMA TÜM MODELLER

Sony Xperia unutulan ekran kilidini açma tüm modeller için her zaman karşılaşılan bir durumdur. Genelde yeni şifre belirlerken ana ekran kilidi unutulabiliyor. Sony Xperia unutulan ekran kilidini açma tüm modeller için  nasıl bir yol izlemeliyiz.  Cihaz destekliyor ise  cihazı bul üzerinden ekran kilidi değiştirebilirsiniz. Bu işlem ile ilerlediğimizde verilerimiz kaybolmaz. Birçok yöntem olsa da ekran kilidini kaldırmak için en sağlıklı yöntemlerden biride yazılım güncellemesi yapmaktır. Bu işlemi uyguladığımızda tüm bilgilerimiz silinecektir.

Öncesinde “Sony Xperia Companion” uygulamasını indirip yazılımı bilgisayarınıza yükleyin. Çıkan menüye çift tıklayın. Açılan yazılımda “ yazılım onarma” seçeneğini tıklayın. Bu sekmede cihazım algılamıyor yada bir smartwatch3 yazılı olan kısımdaki sol kutucuktaki onay işaretini okeyleyip gelen yeni sekmedeki Xperia telefon veya tablet  sekmesini seçin.

Bu işlemlerden sonra ekrana gelen Google hesap bilgilerimi biliyorum kutucuğunu işaretleyip devam edin. Xperia yazılım onarım ekranı gelecek ve biraz beklemeniz gerekecektir. Tam bu noktada telefonu bilgisayara bağlamanız gerekecek. Ve sonrasında cihazın bilgisayara bağlı olduğunu kontrol edip cihazı kapatarak 5 saniye bekleyip ses seviye tuşuna basılı tutulur. Bu noktada basılı tutmaya devam ederken cihazı bilgisayara bağlayın. Ve uygulama bir sonraki adıma geçene kadar bekliyoruz. Sony Xperia unutulan ekran kilidini açma tüm modeller için sıfırlama işlemi tamamlanmış olur.

 

 

webtoz.com

Kıymet İle İlgili Resimli Sözler

Kırılmak Kırmak Sözleri Resimli

İnsan Olmak Temalı Resimli Sözler

Sabah Namazı İle İlgili Sözler