Su Orucu Diyeti

Su Orucu Diyeti 

Son zamanlarda çok duyulan ve en zor diyetlerden birisi olarak kabul edilen diyetlerden birisi de su orucu diyetidir. Bu diyet sürecinde herhangi bir şey yemez ve su dışında hiçbir şey içilmez. İlk duyduğunuz anda çok zor ve saçma gelse de su orucunun dayandığı bazı temel esaslar söz konusudur. Günümüz dünyasında hemen herkes çok fazla sağlıksız gıdaya maruz kalıyor. Hemen herkes gerektiğinden biraz daha fazla yiyor ve giderek şişmanlık ve obezite daha ciddi bir sorun haline geliyor. İşte bu durumları göz önünde bulundurarak metabolizmanıza bir yenilik katmak isterseniz 3 gün boyunca bu diyeti takip edebilirsiniz.

Su Orucu Diyetine Hazırlık Süreci

Bu diyete bir hazırlanma süreci gerekiyor. Öncelikle bu duruma kendinizi alıştırmanız ve vücudunuzu hazırlamanız en iyisidir. Yoksa ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Meyve suyu da dâhil olmak üzere bu diyet boyunca hemen her şey yasaktır. Sadece su tüketiyorsunuz. Uzun bir süre vücudu aç bırakmanın gerçek bir detoks etkisi uyandıracağı ve bünyenizi bazı hastalıklara karşı daha dirençli yapacağı kabul ediliyor. Bazı uzmanlar tarafından önerilen oruç tutma son zamanlarda sağlık için çoğu kişinin başvurduğu bir yöntem.

Su Orucu Diyeti Nasıl Yapılıyor?

Zayıf bir bünyesi olanlar ya da şeker gibi kronik bir hastalığı yapanlar bu diyeti uygulayamaz. Kaldırabileceğinizi düşünürseniz bazı uzmanlar tarafından gayet sağlıklı ve vücuda yararlı olduğu kabul ediliyor. Diyet boyunca 72 saat sadece su içiliyor. Saf su olması öneriliyor ama isterseniz kaynatıp soğutarak da içebilirsiniz. Günde 1 ya da 3 litre arası su içebilirsiniz. Bu diyet için işinizin olmadığı hatta hiç bir şey yapmamayı göze alabileceğiniz üç gün seçmelisiniz. Baş dönmesi, yorgunluk, baş ağrısı gibi sorunlara hazırlıklı olmalısınız ve genel olarak fazla hareket etmeden geçirebileceğiniz 3 günlük bir zaman ayırmalısınız.

 

webtoz.com

Sporcu Diyeti

Salatalık Diyeti

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri

Popüler Diyet Listeleri