Sürücü Belgesi Sınıfları

Sürücü Belgesi Sınıfları

2019 yılında ehliyet anlamak isteyenler için tercih edilecek olan araçlara göre değişecek olan farklı sınıflarda başvuru yapılabilir.

Yeni ehliyet almak isteyenler veya ehliyetini yükseltmek isteyen için belirlenen ehliyet sınıfları şunlardır;

M, A1, A2, A, B1, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE, F ve G ehliyet alacak olanların tercih edebileceği ehliyet sınıfları oluşturmaktadır. Her sınıf farklı araç seçeneklerini temsil etmektedir. Bu nedenle ehliyet için başvuru yapacak olanlar kullanmak istedikleri araçlara göre tercih yapabilirler.

Ehliyet almayı düşünenler için sürücü belgesi sınıfları tercih edecek araçlara göre değişmektedir. Bu nedenle öncelikle kullanmak istediğiniz aracı belirlemeniz ve buna uygun belge için başvuru yapmanız gerekmektedir. İş veya özel amaçlı olarak araç kullanmak isteyenler kullanacakları araçların hangi sınıfa girdiğini belirleyerek buna uygun şekilde ehliyet alabilirler.Sürücü Belgesi Sınıfları

Motorlu bisiklet, kamyon, çekici, dört tekerlekli motosiklet otomobil ya da kamyonet gibi birbirinden farklı türlerdeki araçları kullanmak isteyenler için çok sayıda farklı ehliyet belgesi sınıfı bulunmaktadır.

 

 

 

webtoz.com
Posted in nedir

evde kal Resimlı Sloganlar

Posted in nedir

Hazreti Kime Denir Mevlana’ya Neden Hazreti Diyorlar

Posted in nedir

Obezite Nedir Ve Neden Olur

Posted in nedir

LİNKLERE RESİMLERE VİRÜSLERİ NASIL YERLEŞTİRİYOLAR