Sürücü Ceza Puanı ve Sorgulama

Sürücü Ceza Puanı ve Sorgulama

Karayolları trafik kanununa göre araç kullanıcıları için suç sayılabilecek durumlar sürücü ceza puanı olarak yansıtılmaktadır. Bu durumda sürücülerin yapmış oldukları hatalar veya işlemiş oldukları suçlar dahilinde ceza puanı işlenmektedir. Artan ceza puanı sürücülerin ehliyetlerinin riske girmesine neden olmaktadır.

Ehliyet Ceza Sorgulama İnternet Üzerinden 2 Yerden Yapılmaktadır.

1:Egm Trafik Ceza Sorgulama Gitmek İçin [button style=”” color=”uckan-btn–red” size=”uckan-btn–small” link=”https://onlineislemler.egm.gov.tr/Sayfalar/TrafikCezaSorgulama.aspx” icon=”” target=”true”][/button]

2:E-devlet Üzerinden

Trafik Ceza Puanı Nasıl Sorgulanır?

Trafikte özellikle sürücülerin uyması gereken kurallara uymadığı durumlarda ceza puanı kesilmektedir. Bir yıl içerisinde kesilen ceza puanının 100 ceza puanını doldurması durumunda ehliyetlerine 2 ay boyunca el konulmaktadır. Daha sonrasında eğitime tabi tutulmaları gerekmektedir. Aynı yıl içerisinde ikinci defa 100 ceza puanını dolduranlar için dört ay süreyle ehliyetine el konulmaktadır. Bu nedenle önlem almak isteyenler için ceza puanı sorgulama işlemi internet üzerinden yapılmaktadır.

Ceza puanı hakkında bilgi almak isteyenler sürücü ceza puanı ve sorgulama işlemlerini nereden yapacaklar? Diye düşünebilirler. Sorgulama yapmak isteyenler e-devlet sistemi üzerinden herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmadan TC kimlik numaraları ve şifreleri ile bilgi alabilirler.

 

webtoz.com
Posted in nedir

evde kal Resimlı Sloganlar

Posted in nedir

Hazreti Kime Denir Mevlana’ya Neden Hazreti Diyorlar

Posted in nedir

Obezite Nedir Ve Neden Olur

Posted in nedir

LİNKLERE RESİMLERE VİRÜSLERİ NASIL YERLEŞTİRİYOLAR