Tarot Kartları Nedir? Tarot Kartları Hakkında Bilgiler

Tarot Kartları Nedir? Tarot Kartları Hakkında Bilgiler

Tarot kartlarının ortaya çıkış tarihi ile ilgili net bir bilgi yoktur. Genellikle bu bilgilerle ilgili söylenenler birer varsayımdan ibarettir. Bu sebepten ötürü tarot kartlarının tarihçesi tam olarak bilinmemektedir.

Çeşitli varsayımlara göre “Tarot” kelimesinin kökeni Antik Mısır’a dayanmaktadır. Antik Mısır’daki “Kral Yolu” anlamına gelen “Tarosh” kelimesinden türemiştir. Ancak bu bir varsayımdır. Bir diğer varsayım ve rivayete göreyse Latincedeki çark anlamına gelen “Rota” sözcüğünden türemiş bir şifredir. Bu sözcük insan hayatının doğum anından ölüm anına kadar dönen bir çark olduğunu simgelemiştir.

Başka bir bilgiye göreyse Tarot Kartları Orta Çağ’ın sonlarına doğru ortaya çıkmıştır ve bu ortaya çıkışla birlikte insanlık tarihinin en eski kehanet yöntemlerinden birisi haline gelmiştir. Tarot destesi 78 adet karttan ve iki ana bölümden oluşmaktadır. Bir tarot destesinin ilk bölümü 56 karttan oluşan küçük sırlar serisidir (minor arcana). İkinci bölümü ise 22 adet karttan oluşan büyük sırlar serisidir (major arcana).

Tarot falında bulunan her bir kartın anlamı kartı yorumlayan yorumcudan yorumcuya göre değişiklik göstermektedir. Tarot kartları hem görüneni ve bilineni hem de görünmeyen ve gizli olan durumları tanımlamaktadır. Olayların hangi zamanda gerçekleşeceği konusunda da çeşitli bilgiler vermektedir. Tarot kartları bizlere belli başlı farklı konularda uyarılar verir ve ayrıca teşvik eder. Aslına bakılırsa çoğu zaman farkında olduğumuz ama göz ardı ettiğimiz şeyleri meydana çıkarır.

webtoz.com
Posted in nedir

evde kal Resimlı Sloganlar

Posted in nedir

Hazreti Kime Denir Mevlana’ya Neden Hazreti Diyorlar

Posted in nedir

Obezite Nedir Ve Neden Olur

Posted in nedir

LİNKLERE RESİMLERE VİRÜSLERİ NASIL YERLEŞTİRİYOLAR