Tazminattan Vergi Kesintisi İadesi

Tazminattan Vergi Kesintisi İadesi

Çalışanlar için özellikle tazminattan kesilen vergilerin geri iadesi konusunda yapılan değişimler merak edilen konulardan biri haline gelmektedir.

Geçmiş dönemlerde özellikle işverenler ile anlaşma yaparak işinden ayrılanlar için tazminattan vergi kesintisi yapılması söz konusu olmaktaydı. Yapılan son düzenlemeler dahilinde 27 Mart 2018 tarihinden önce yapılmış olan kesintiler için yeni düzenleme ile geri iadesinin sağlanması söz konusu olacaktır.

1 Ocak 2014 tarihinden sonra yapılmış olan işlemleri kapsayacak tazminattan vergi kesintisi iadesi özellikle almış olduğu tazminattan vergi kesintisi yapılan kişilerin yüzünü güldürmektedir. Beş yıllık zamanaşımı nedeniyle özellikle 1 Ocak 2014 tarihinden önce yapılmış olan kesintiler Resmî Gazete’de yayınlanan koşulları kapsamamaktadır.

Tazminattan Kesilen Vergilerin İadesi Yapılacak!

Çalışanlar için özellikle 2014 yılı öncesinde yapılan tazminattan vergi kesintisi için yeni düzenleme dahilinde geri iadesine başlanmıştır. Bu nedenle daha önce işveren ile anlaşarak işten ayrılmış olanlar için verilen tazminattan düşürülmüş olan vergilerin geri iadesi için başlanacak olan çalışmalar dahilinde belirlenen tutar üzerinden ödemesi yapılacaktır.

 

 

webtoz.com

Kıymet İle İlgili Resimli Sözler

Kırılmak Kırmak Sözleri Resimli

İnsan Olmak Temalı Resimli Sözler

Sabah Namazı İle İlgili Sözler