Telefon IMEI Kayıt

Telefon IMEI Kayıt

Türkiye’de yoğun şekilde kullanılan online IMEI sorgulama hizmeti nasıl kullanılır. Yurtdışından yolcu beraberinde getirilen cihazları kayıt yaptırırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Yurtdışından getirilen elektronik kimlik bilgisini yolcunun Türkiye’ye girdikten sonra 120 gün içerisinde yapması gerekir. Son iki takvim yılı içerisinde daha önceden telefon kaydı yaptırılması durumunda ise kayıt işlemleri yapılamamaktadır.

IMEI Kaydı Nasıl Oluşturulur?

Cihazların kayıt altına altında alınmasını sağlayan IMEI numarasına, cihazın *#06# tuşlarına basarak ulaşabilirsiniz. T.C. kimlik numarası ya da yabancı kimlik numarasına sahip kişiler e-devlet kapısı üzerinden sisteme giriş yapabilir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bölümünden harç yatırılarak kayıt işlemi tamamlanır.

IMEI Kaydı Nasıl Atılır.

Ülkemiz de Kaçak Yollar İle Girmiş Veya Pasaport İşlenmemiş Telefonlara İllegal Olarak Imeı Kaydı Atılabilmektedir.Fakat Bunları Tespit Etmek Çok Kolay dır.Imeı Kaydı Atabilmek İçin Telefoncular Eski Telefon Imeı Lerini Kullanarak Pasaportu İşlenmemiş Telefonlara Root Layarak Veya Rom Atılarak Imeı Girişi Yapmaktadır.

Kısaca 31010 Modeli Bir Telefonun Imeı Numarası Kaçak Samsung s10 Atılabilir Fakat Bu Yöntemin Yararı Olmaz.

Imeı Kaydı Sorgulama

Imeı Kaydı Sorgulamak Telefonuzun Hangi Modelini Olduğunu Göstermek İle Beraber Telefonuzun Orjinal Olarak Pasaportu Yapıldığı Anlama Gelir.

İmei Kaydı Sorgulamak İçin Altaki linki Tıklıya Bilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

Sahte Imeı Kaydı Nasıl Tespit Edilir

Bilindiği Üzere Sım kartlar Üzerinden Telefonumuz Modeli Cinsi Imeı Numarası Hepsi Görünmektedir.Devletin Imeı Havuzunda Bu Imeı İler Karşılaştırılarak Tamamen Yazılımsal Olarak Otomatik Bu Sistem İle Tespit Edilerek Telefonlara Uyarı Gönderilmektedir.Yani Sisteme 31010 Olarak Girilmiş Numara İphone 6s Olarak Gözüküyor İse O İmeı Kopyalanmış Olmaktadır.Bu Yüzden Telefon Bayisi Seçer İken Dikkat Ediniz.

Teori

Kopya olan Imeı Cihazları Nasıl Tespit Edilip Kapatılıyorsa Ülkemizdeki Tüm Cep Telefonları Devlet Tarafından Kapatılabilir.Düşünsenize Birgün Herkes Telefonsuz Uyanıyor.

Kopya Imeı Kaydı Zararı

Üst Yazımızda Belirtmiş Olduğumuz Üzere Telefonu Arama Yapamaz Konuşamazsınız Yani Gsm Bayileri Geçersiz Olarak Sayılan Imeı Numarasını Bloklar.Birde İşin İnternet Üzeri Durumu Var Örneğin Kopya Olan Imeı Numarası Google Play Gibi Hesaplarda Telefon Modelini Yanlış Algılayabilmektedir.

 

webtoz.com
Posted in Akıllı Telefon

XPERİA Z3 ÖNBELLEK VERİLERİNİ SİLME

Posted in Akıllı Telefon

SONY XPERİA ROM İNDİRME VE YÜKLEME

Posted in Akıllı Telefon Bilgisayar

XİOAMİ UNUTULAN ŞİFREYİ KIRMA

Posted in Akıllı Telefon

TELEFONUN ORİJİNAL OLUP OLMADIĞINI SORGULAMA