Telefon Numarasından Konum Öğrenme

Telefon Numarasından Konum Öğrenme

Herkese Merhabalar Telefon Numarasından Konum Öğrenme Böyle Birşey Varmı Yokmu Bu Yazımız İle Hepsini Açıklıyoruz. Arkadaşlar Öncelikle Telefon Numarası Üzerinden Konum Öğrenme Halka Açık Bir Yöntem Değildir Fakat Bunu Birkaç İşlem İle Gerçekleştirebilirsiniz. Telefon Numarası Üzerinden Konum Öğrenme Sadece Emniyet Birimleri Tarafından Sağlanmaktadır.

Bu da Savcılık Kararına Dayalıdır.Bir İnsanın Nerede Olduğu Ne Yaptığı Kişisel Bir Bilgi Olmak İle Beraber Bu Kişisel Bilgiyi Yaymak İzinsiz Şekilde Edinmek Kanunen Yasaktır.

Bunu Öncelikle Belirtelim Çünki Karşı Taraf Sizden Şikayetçi Olursa Ağır Hapis Cezalarına Maruz Kalabilirsiniz. Telefon numarası Üzerinden Konum İşlemi 2 Yöntem İle Yapılabilir Üst Yazıda Bahsettiğimiz Yöntem Kişinin Hizmet Aldığı Şirket Tarafından Yapılmaktadır Ve Yöntemi Hangi Baz İstasyonun Bağlı İse O Baz İstasyonu Aracılığı İle Sağlıyabilir Gps Sistem. Telefonlarımız da ki Konum Uygulamaları  İse İnternet Aracılığı Ve Gps Sistemi İle Konum Yapılmaktadır.

İnternet Üzerinden Yapılan Konum Tespiti Bağlı Olduğu İnternet Bayisinin Ana Dağıtım Yerini Gösterir.Yani Net Olarak Göstermez Ama Alan Olarak Gösterir. Arkadaşlar İlk Yöntemi Hiç Kimse Yapamaz Polisler Hariç Bize İse 2.Yöntem İnternet Üzeri Alan Tespiti Bilindiği Üzere Her Mahallede Artık Baz İstasyonu Var Buda Yapılan Konum Tespitini Alan Olarak Daraltmaktadır. Şimdi Gelelim İnternet Üzerinden Konum Tespiti Yapmaya

Takip Yazılımları

Casus Takip Yazılımı Olarak Bilinen Bu Yazılımlar Kanunen Suçtur Kesinlikle de Önermem Ayrıca Mahkeme Gibi Bir Durumlarda Delil Yerine Sayılmamakta dır Çünki Suçtur.Casus Yazılımları Telefonlara Yüklenen Ve Telefon Üzerindeki Her İşlemi Sizlere Sunmaktadır.Tabi Bu Yazılımı Telefona Kurmak Sizin Elinizdedir. Şunu da Söyliyelim Afaki Paralar İstemektedirler.Tavsiye Değildir.Kanunen Yasaktır.

İnternet İle Konum Tespiti

Yöntem Mobil Telefonlarda Herkesin Artık İnterneti Var Bu İnternet Üzerinden Karşıdaki Kişinin İp Adresini Bulup Sorgulu ya bilirsiniz Alan Mevki Olarak Adres Verir Ama Net Değildir. Örnek İle Anlatıcak Olursak Bazen Facebook’a Girdiğimiz Zaman Yanlış Yerden Giriş Yapıldı Diye Bildiri Verir İşte Bu Sizlerin İp Adres sinizin Konumu Farklı Yer Olarak Algılandığı İçindir.Biraz daha Teknik Olarak Konuşur İsek Baz İstasyonundan Alınan Bağlantı Ankara Gibi Bir Mevkideki Datacenter Merkezinden Çıkış Sağlamaktadır. Yani Facebook Bile İnternet Üzeri Kullanıcıların Giriş Çıkışlarını Konumsal Olarak Takip Etmektedir.

Özetler İsek Cep Telefonu Numarası Üzerinden Konum Tespitini Yapamayız Şuan ki Sistemde Fakat Telefon Üzerinden Alan Tespiti Yapılabilir.Buda Ancak İnternet Üzerinden Yapılabilir. Karşı Taraftaki Kişi Konum bilgilerini Açık Tutarsa Gps Üzerinden Konum Tespiti Yapmak İster Oda Alan Olarak Yapar.

İnternet Üzerinden Cep Telefonu Numarası İle Konum Öğrenme

Arkadaşlar İnternet Üzerinde Hiçbir Siteye Bir Başkasının Veya Kendinizin Konumunu Öğrenmek İçin Sitelere Girmeyin Tıklamayın Telefon Numaralarını İnternet Üzerinde Hiçbir Yerde Paylaşmayın.Böyle Bir şey Yoktur..

Bu Siteler Sizin Hangi Çihazınız İle Ziyaret Ettiğinizi Bilmektedir.Bundan Dolayı Size Mobil Reklamlar Çıkartabilir.Dikkatli Olun

Ayrıca Sahte Telefonda Virüs Var Reklamları Var Biliyorsunuz Bu Siteler Sizlerden Bir şeyler İndirmek İçin Sizden İzin İstemektedir Veya İndir Demektedir Yada Bildirimlere İzin Ver Demektedir.Bu Tip Aldatıcı Reklamlar Sizlerin Cihazınızdan Sizleri Kullanarak Kişisel Veri Bilgi Veya Kötü Amaçlı Kullanmak İçin Yapmaktadır.

Bu Tip Reklamlardan Kurulmak İçin Sekmeyi Kapatabilirsiniz.

Sevgilerimle…

webtoz.com
Posted in İnternet

İNTERNETE BAĞLANAMIYORUM SORUNU

Posted in Ağ Sistemleri

Android ağa erişim reddedildi Hatası Çözümü

Posted in Ağ Sistemleri

ip adresi ele geçerse ne olur

Posted in İnternet

Çalınan Hotmail Adresini Geri Alma