Telefonda Isınma Sorunu

Telefonda Isınma Sorunu

Cep telefonu uygulamaların boyut ve özellik anlamında gelişmesi ile birlikte cep telefonlarında ısınma sorunu sıklıkla ortaya çıkıyor.

Cep telefonları için ısınma sorunu telefonun ömrünü ve verimliliğini aşağı çeken en önemli faktörler arasında yer alıyor. Özellikle içeriğinden kapasitesine göre yoğun program bulunduran cep telefonları ve yoğun bir şekilde kullanılan cep telefonlarında ısınma sorunu çok daha fazla görülüyor.

Cep telefonu ısınma sorunu 3 taraflı oluyor. Bunlardan birisi cep telefonun gövdesinde ve ekranında meydana gelen çalışmadan kaynaklı ısınma diğer ise cep telefonunu arkasında olan ve genelde bataryanın aşırı ısınmasından kaynaklanan ısınma sorunudur. Cep telefonu ısınma sorunu genel itibari ile bataryadan kaynaklı ısınmalar, şarj cihazından kaynaklı ısınmalar ve telefonun kendinden kaynaklı ısınmalar olarak üç gruba ayrılıyor.

Telefon Isınma Sorunu Çözümleri

Telefon ısınma sorunları ısınmanın kaynağına göre farklı çözümler ile ortadan kaldırılabiliyor. Telefon ısınma sorunu çözümleri ise, şarj aletinden kaynaklı ısınmalarda şarj aleti değiştirilerek orijinal şarj aleti kullanılması gerekiyor, bataryanda kaynaklı sorunlar genelde bataryanın şişmesi ve yıpranması nedeniyle olur. Bunun için bataryanın orijinali ile değiştirilmesi gerekiyor. Telefondan kaynaklı ise telefonda fazla uygulamalar temizlenmeli ve arka planda çalışılan uygulamalar otomatik sonlandırma programları ile çalışmasının önüne geçilmesi ile ısınma sorunu ortadan kaldırılabilir.Telefonda Isınma Sorunu

webtoz.com
Posted in Android Sorunlar

AÇILMAYAN CASPER TABLETLERİ AÇMA

Posted in Android Android Sorunlar

Android Paket Ayrıştırma Sorunu Çözümü

Posted in Android Sorunlar

Android Mürekkep Akma Sorunu

Posted in Android Sorunlar

Pubg Global Sürüme Bu Hesapla Giriş Yapılamaz Hatası