Uçuk Nasıl Geçer Doğal Tedavi Yöntemleri

Uçuk Nasıl Geçer Doğal Tedavi Yöntemleri

Bilimsel adı “Herpes Simpleks” olan virüsler nedeniyle oluşan uçukların vatandaşlar arasında çıkma sebebi olarak kötü rüyalar, stres veya soğuk algınlığı olduğu söylenmektedir. Bu söylemler yanlış söylemler değildir. Ama uçukların yalnızca oluşmasına neden olan virüslerin harekete geçmesini sağlayan nedenlerdir. Ağız etrafında oluşan uçukların nedeni çocukluk döneminde vücuda istemsizce alınan uçuk virüsleridir. Son yıllarda yapılan araştırmalarında kanıtladığı tabloya göre uçuklar genetik ve kalıtsal bir durumdur.

Evde Uçuk Tedavisi – Doğal Uçuk Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Tüm aldığınız önlemlere rağmen uçuklarınız hala devam ediyorsa geriye sadece uçuğun geçirilmesi için uygulayabileceğiniz yöntemler kalmaktadır. Şimdi size yazımızın bu kısmında evde nasıl kolay bir şekilde uçuğu tedavi edeceğinizi anlatacağız. Bu yöntemlerin her biri uçukların bir an önce geçmesini sağlamaktadır. Bu yöntemleri uygulamanız halinde uçuklardan kurtulabilirsiniz. Ancak uçuklardan kurtulduktan sonra kısa bir sürenin ardından tekrar uçuk oluşuyorsa profesyonel birinden yardım almanız sizin için daha iyi olacaktır. Bu sebeple hastanelerin dermatoloji (cildiye) bölümlerine gitmenizi önermekteyiz.

  • Uçuklu bölgeye buz ile müdahale etmeniz uçuğun küçülmesine ve etkisini azaltmasına neden olur.
  • Yeşil ceviz kabuğunu ezip krem şeklinde sürmeniz halinde uçuğunuz küçülecektir.
  • Ceviz yapraklarının suyunu çıkarıncaya kadar ezip uçuk üzerine sürmek uçuğu geçirecektir.
  • Sarımsak ile uçuk üzerine masaj yapmak uçuğu geçirecektir.
  • Uçuğun üzerine siyah çay poşeti koyup masaj yapmak uçuğu küçültecektir.
  • Sirkeye pamuk batırdıktan sonra uçuğa masaj yapmak uçuğu geçirecektir.

Uçuğa Sebep Olan Şeylerden Uzak Durun

Uçuğu tamamen tedavi etmenin bir yolu günümüzde bulunmamaktadır. Bu sebeple uçuğun oluşmasına neden olan durumlardan kurtulmak veya bu durumları azaltmak uçuktan korunmanın en büyük yoludur. Eğer uçuk stres kaynaklıysa stresi azaltmalı ve stres önleyici gevşeme teknikleri uygulanmalıdır. Eğer uçuğun sebebi uykusuzluk veya yorgunluksa kaliteli bir uyku ve iyi bir dinlenme önemlidir.

webtoz.com
Posted in Sağlık

Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi

Posted in Sağlık

Sağlıklı Yaşam Nedir?

Posted in Sağlık

Sağlıklı Yaşam İçin Neler Yapmalıyız?

Posted in Sağlık

Lazer epilasyon öncesi ve sonrası