UNUTULAN PAROLAYI KALDIRMA Windows

UNUTULAN PAROLAYI KALDIRMA Windows

Not:Bilgisayarınıza Şifre Koymadıysanız Şifre İstediği Takdirde Boş Bırakarak Enterlayınız.

Video Üzerinden Çözüme Ulaşabilirsiniz.Video İzlemenizi Öneririz

Unutulan parolayı kaldırma 7 8 10 için  öncelikle güvenlik şifresi istemektedir. Fakat şifre işlemleri zamanla  unutulabiliyor ve buda çok can sıkıcı bir hale geliyor. bu durumdan kurtulmanın en kısa yolu olarak klavyeden “Win+R” tuşlarını kullanarak çalıştır sekmesini açarız. Bu açılan pencereye “netplwiz” komutunu yazarak tamam butonuna tıklıyoruz.

Bu işlem sonrasında ekrana kullanıcı hesapları geliyor. Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir şeklinde gelen sekmenin yanındaki onay işaretini kaldırıp uygula diyoruz. Ve bu sayede ekrana otomatik oturum aç şifresi geliyor. Bu gelen listeye sırasıyla ad, şifre ve yeni şifre yazıp  onaylıyoruz. Bu sayede bilgisayar şifrenizi kaldırmış olup bu sorundan kurtulmuş oluyorsunuz.

Yanı sıra unutulan bilgisayar şifrenizi yenilemek için eski şifrenizi isteyebilir. Format atmadan  yeni şifre nasıl oluşturulabilir. Windows’un sürümleri farklılaştıkça çözümlerle değişmektedir.   Bilgisayarı yeniden başlatarak f8 tuşuna basıp güvenli moda getirilir. Sırasıyla denetim masası-kullanıcı hesapları ve unutulan parola   kullanıcı isme tıklayarak kullanıcı şifresini kaldırıyorsunuz. Bu yolu izleyerek  unutulan parolayı kaldırma 7 8 10  sorununu gidermiş olursunuz.

 

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU