USB VE CD OLMADAN FORMAT ATMA

USB VE CD OLMADAN FORMAT ATMA WİNDOWS 7 8 10

USB ve CD olmadan format atma windows 7 8 10 için izleyeceğimiz yolları kısaca açıklamaya çalışacağım.  Bilgisayarımıza çeşitli sitelerden kaynaklı virüs bulaşabiliyor veya yapılan yanlış işlemlerin neticesinde  bozulma  ve yavaşlama sorunları ortaya çıkabiliyor.  Bu sorunlara birkaç adımda kolayca  çözüm bulabilirsiniz. Bilgisayara format tma işlemi için açma düğmesine basıp aynı anda f2, f10 veya delete  tuşlarına basarak BIOS menüsüne ulaşırız.

Bu tuş kombinasyonu bilgisayarın sistemine göre değişebilir.  Bu işlemlerden sonra f10 tuşuna basıp okeyleyip ayarları kaydetmeniz gerekir. Bu işlem tamamlanınca DVD den ön yükleme  seçeneklerinden bir tuşa basın uyarısı alırsınız. Kurulum tamamlanınca karşımıza yeni bir sekme açılacaktır. Bu kısma ileri deyip devam ederiz. Gelen şimdi yükle sekmesini onaylıyoruz. Karşımıza yükleme seçenekleri gelecektir buradan  yüksel seçeneğini tıkladığınızda  tüm veriler korunarak yükleme işlemi gerçekleşir.

Sürücü sekmesini seçip biçimlendir diyerek sürücü içindeki tüm veriler silinmiş olur. Bu aşamada işlem tamamlana kadar beklemeniz gerekecektir. Windows sizi diğer işlemler için yönlendirmeye devam edecektir. Bu adımları takip ederek  masa üstüne ulaşmış olacaksınız. Masa üstünden bilgisayara ait Driverları yükleyip sıfırlanmış bir işletim sistemiyle bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. USB ve CD olmadan format atma windows 7 8 10  için sorunsuz format atma işlemi gerçekleştirmiş oluyorsunuz..

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU