Uzaya Roket Yollamak

Merhabalar Uzaya Roket Yollamak Aslında Çok kolay Fakat Bir O Kadar da Zahmetli Bir İştir.Amatör Roketciler Uzaya Hergün Bir Adım daha Yaklaşıyor.Sizlere Bir Video Paylaşmak İstiyorum.Video İzledikten Sonra Konumuza Devam Edelim.

Arkadaşlar Bu Videoda Deneysel Olarak Roket Fırlatılmış Olmak İle Beraber Katı Yakıt Olarak Şeker Ve Potasyum Nitrat Tepkimesi İle Dünya Yörüngesine Ulaşmış Ve Başarılı Olunmuş.Böyle bir Roket Yapabilmek Kolay Hatta bu Tip Roketlerin Daha Küçükleri Roket Kit Olarak Satılmaktadır.Ama O Roketler Maksimum 3bin Kilometre Yükseliğe Çıkmaktakdır.
Video İçerisinde En Dikkatimi Çeken Noktalardan Biri Tepkimenin Oluşturduğu Sıçağı Düz Yuvarlak Boru Şeklinde Değilde Yıldız Şeklinde bir Kanaldan Çıkması İtme kuvvetini Biraz Daha Artırmakta Olması İle Beraber Paraşüt Sisteminin Daha Farklı Bir Dizayn İçerisinde Yapılması Güzel Olabilirdi.
Kurtarma Sistemi Ateşlendiğinde Roket Başlığı Gövdeden Ayrılıp Dünyanın Yer Çekimine Kapılıyor.
Dikkat Edilen Diğer Noktalardan Biri İse Yörünge Alanında Yer Çekimi Kuvetinin Biraz Daha Etkisinin Az Olması Kurtarma Paraşütü Ateşlendikten Sonra Bunu Görebiliyoruz.
Yaklaşık Olarak 3 Metre Uzunluğunda Olması Şahsi Görüşüm Biraz Daha Roket Başlığı Küçük Tutulabilirdi.Çünki Boy Uzun Oldukça İtme Kuvvetinin Arasındaki Mesafe Roketi Yörüngesinden Saptırabilirdi.En Ufak Bir Dengesizlik Bunu Sağlıyabilir.Herhangi Bir Dengeleyici Sistem Yok.
Kamera Sistemleri Oldukça Güzel Donatılmış.
Sizce Bu Sistemin Aynısını Nasa’nın Uzay Mekiği Tasarımı Gibi Yakıt Tanklarını Hariçi Bağlayıp Uzaya Fırlatılması

Sanırım Başarı Oranını Artırabilirdi.Nitekim Dünyanın Çekim Kuvveti Km Bazında Hesaplayıp Testler Yapılabilir.

webtoz.com
Posted in Webtoz

oyun ile ilgili sözler

Posted in Webtoz

Aşk101 Dizi İncelemem

Posted in Webtoz

Aydan Getirilen İnsan Eli

Posted in Webtoz

Çilehane 40 Gün Karanlıkta Oturulması