WHATSAPP YEDEKLEME VE GERİ YÜKLEME

WHATSAPP YEDEKLEME VE GERİ YÜKLEME

Herhangi bir sebepten dolayı WhatsApp konuşmaları ve medyaları silinmiş olabilir. Bunun için anlatacağım WhatsApp yedekleme ve geri yükleme (2 yöntemle) yollarını izleyerek bu sorununuzu halledebilirsiniz. Adımları dikkatle izleyin.

Öncelikle Google Drive uygulamasını yoksa telefonunuza indirin. Daha sonra WhatsApp ayarlarından yedekleme seçeneğine giderek yedekleme işlemi için Drive hesabınızla bağlantı kurabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak kendiniz veya zamana bağlı şekilde yedekleme yapabilirsiniz. Bu yaptığınız yedekleme Drive uygulamasındaki hesabınıza yedeklenmiş olarak güvenle duracaktır.

Diğer bir yöntem için telefonunuzda dosya yöneticisi uygulaması bulunması gerekmektedir. Eğer yok ise dosya yöneticisi uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz. Bu uygulamanın içerisinde WhatsApp üzerinden gönderilen ve alınan bütün dosyalar bulunmaktadır. Bu dosyaların silinmesine karşın olarak dosya içerisindeki dosyaları kopyala yapıştır yöntemi ile başka bir klasör açarak buraya kaydedebilirsiniz. WhatsApp yedek gibi bir isim verebileceğiniz bu dosyaya saklamak ve yedeklemek istediğiniz bütün dosyaları kaydedebilirsiniz. Bu sayede WhatsApp dosyalarınız silinmiş olsa bile burada güvenli bir şekilde durabilecektir.

webtoz.com

İNTERNETE BAĞLANAMIYORUM SORUNU

Android ağa erişim reddedildi Hatası Çözümü

ip adresi ele geçerse ne olur

Çalınan Hotmail Adresini Geri Alma