Wifi Adını Değiştirme Wifi Şifre Değiştirme

Wifi Adını Değiştirme Wifi Şifre Değiştirme

Wifi Adını Değiştirmek İçin Modem Panelimize Giriyoruz.Modem Panelleri Farklılık Gösterebilir.Markadan Markaya Sürümden Sürüme Değişmektedir.Fakat Wifi Ayar Kısımları Standarttır.Sadece Modem Panelleri Tasarımsal Farklılık Gösterir Bunun İçinde Modeminizde Kablosuz Veya Wifi Bölümünü Bulup Ordaki SSID Kısmını Bulmalısınız Resimde Göstermiş Olduğum Alanlar Bize Lazım Olacak Yer SSID Ve Şifre Bölümü Ok İle İşaretlediğim Alanlar.

Wifi Adını Değiştirme Wifi Şifre Değiştirme

Not Kesinlikle Okuyun;Metropol Yerlerde Şifreleme Türünü WPA2-PSK Olarak Yapmamanız Önerilir. Çünki Bu Şifreleme Methot’un Güvenlik Açığı Mevcuttur.Linüx Bilgisayar Üzerinden Ağ Dinlenebilmesi Ve brute Force Yöntemleri Yapılabilmektedir. Kırılabilmektedir.Ayrıca Modemleriniz Üzerinde Wps Açık Tutmayınız Kullanmıyorsanız. Tabi Bunu Yapmak Gereksiz Zaman Kaybı Dır Dünya Kadar Yöntem Var İlgililerine Duyurulur.

Modem Paneli Kullanıcı Adı Şifre Unuttum

İlk Olarak Wifi Adını Değiştirmek İçin Modem Panelimize Girmemiz Gereklidir.Modem Paneline Erişmek İçin 192.168.1.1 İnternet Tarayıcınıza Yazınız Karşınıza Kullanıcı Adı Şifre Çıkacaktır.Standart Olan Şifreler İlk Kurulumda Değiştirmenizi İstediği İçin Değiştirmişsiniz Dir.Eğerki Ayarları Siz Yapmadıysanız Modemi Resetliyerek Fabrika Ayarlarına Döndürüp Giriş Yapabilirsiniz.Fakat Bu Sefer Modem Kurulumu Tekrardan Yapmalısınız.Eğerki Modeminiz Bayiler Tarafından Verildiyse Standart Olan Şifreleri Deneyin Bayiler Tarafından Verilen Modemler Otomatik Kurulum Yapmaktadır.Şifresi Değişmemiş Olabilir.Resetleme Yaptıkdan Sonra Aşşağıdaki Şifreleri Deneye Bilirsiniz Veya Modem Kitapçığında Kullanıcı Adı Şifreler Yazmaktadır.

Standart:Modem Kullanıcı Adı Şifreleri

Kullanıcı adı :Admin

Şifre:admin Veya Ttnet Veya Superonline Veya 123456

 

webtoz.com
Posted in Modemler

2.4 Ghz ile 5 Ghz Arasındaki Fark Test Ettik

Posted in Modemler

Modem Sinyal Yükseltme

Posted in Modemler

Modem Panel Adresi Öğrenme

Posted in Modemler

Modem Paneli Şifresi