Wifi Bağlantısı Yok Çözümü

Wifi Bağlantısı Yok Çözümü

Sorunun Kaynağı 2 Yöntem İle Tespit Edilir Ve Çözümü Tespite Göre Yapılır.

1:Modem Kaynaklı Wifi Sorunu

2:Cihazınız Kaynaklı Sorun.

Modem Kaynaklı Wifi Sorunu

Modem Üzerinizde Wifi Sinyali Açık Olup Olmadığı Kontrolü Eğer Açık Ve Cihazınız Görmüyor İse Modem Yapılandırmasında Problem Olabilir.Bunun İçin Diğer Cihazlarınız Da Wifi Sinyali Görmüyor İse O Zaman Modem Üzerine Yoğunlaşmamaız Gerekmektedir.

İlk Çözüm Olarak Modemi Açıp Kapatma Eğer Yine Sinyal Gözükmüyor İse Modem Paneline Girip Kablosuz Ağ Ayarlarını Gözden Geçirmek Gerekiyorsa Sıfırdan Kurulum Yapılması Gerekiyor.Bu İşlemler Sonrasında Halen Wi-fi Sinyali Yok İse Modeminiz Teknik Olarak Arızalanmıştır.

Modem Kaynaklı Sorunlarda Not:

Modeminiz Tüm Işıkları Yanıp 5-10 Saniye Sonra Hepsi Tekrar Gidip Geliyorsa Modem Arızalanmıştır Bu Tip Durumlar Elektrik Kesintilerinden Oluşan En Yaygın Arıza Tipidir.

2:Cihaz Kaynaklı Sorunlar

Cihaz Kaynaklı Sorunlarda Aynı Şekilde Cihazı Kapatıp Yeniden Açmanız Gerekmektedir.Sorununuz Düzelmiyorsa Sinyal Alıcısı Arıza Yapmış Olabilir.Bu Arızayı Yaşayanların Kimileri Telefonu Format Atıp Düzeldiğini İdda Etmektedir.Buda Telefonun Yazılımsal Olarak Bir Arızaya Yol Açtığını Gösterir.Yedeklerini Almadan İşlem Yapmayınız

Dijitalleşen dünyamızda pek çok işlem kablosuz internet üzerinden yapılıyor. Geçmişte internete bağlanan cihazların sayısı az bir orandayken evde internete bağlanan cihaz saylarında günümüzde ciddi bir artış bulunuyor. Akıllı cihazların yaygınlaşmasıyla beraber sağlıklı bir kablosuz internete daha fazla ihtiyaç duyuyoruz. Fakat modemimizi veya router’ımızı yanlış konumlandırmanız nedeniyle Wi-Fi bağlantısı yok sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Wifi’nin sağlıklı bir şekilde dağılamaması kablosuz bağlantı sorununa neden olabilir.

Kablosuz İnterneti Doğru Konumlandırın

Kablosuz interneti bizlere sunan modemin doğru yere konumlandırılması son derece önemlidir. Wi-Fi sinyallerinin arada bulunan engellerden etkilenmesi evinizde veya iş yerinizde kullanacağınız internetin sorunlu olmasını neden olabilir. İnterneti kullanmadan önce en uygun merkez alanı belirleyin ve modeminizi bu bölüme kurun Kullanacağınız ürünün özellikleri de kablosuz ağ performansını etkilemektedir. Modem ya da router alırken 802.11ac destekli bir ürün almamızı öneriyoruz. Bu desteği sahip modemler bir önceli nesle göre çok daha hızlı bir kablosuz ağ performansı sunabiliyor. Bu uygulamaları yaparak kablosuz ağ sorununu çözebilirsiniz.

webtoz.com
Posted in Android Sorunlar

AÇILMAYAN CASPER TABLETLERİ AÇMA

Posted in Android Android Sorunlar

Android Paket Ayrıştırma Sorunu Çözümü

Posted in Android Sorunlar

Android Mürekkep Akma Sorunu

Posted in Android Sorunlar

Pubg Global Sürüme Bu Hesapla Giriş Yapılamaz Hatası