WİNDOWS 10 DİSK KULLANIMI %100’DE 100 SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

WİNDOWS 10 DİSK KULLANIMI %100’DE 100 SORUNU VE ÇÖZÜMÜ (CPU RAM DİSK)

WİNDOWS 10 DİSK KULLANIMI % 100 SORUN VE ÇÖZÜM

Ara veya başlat menüsünden “services. ms”  programını açıyoruz.  Hizmetler penceresinden “Windows Search hizmetine giriyoruz.  Buradan “özellikler” seçeneğini  bulup açıyoruz. Bu bölümdeki başlangıç türü seçeneğini devre dışı bırakıyoruz. Hizmet seçeneğini de durdur olarak kaydedip çıkışı sağlıyoruz. Bu yöntemi izlediğimizde  Windows 10 kullanımı % 100 sorun ve çözüm için kesin sonuç alabilmekteyiz.

Bunun yanı sıra bir diğer yöntem olarak da; Bilgisayarımızda kurulu olan C: “bölümüne sağ tıklayarak “özellikler” kısmını seçiyoruz. En altta bulunan sürücü dosyaların içindeki dosya özellikleri kısmına  ek, içerdekilerin dizin haline getirilmesine izin ver şeklindeki işaretli bulunan kısmı işaretli durumdan çıkartıp tamam dediğimizde, bu değişiklikleri onayla seçeneği karşımıza geliyor.  Alt kısımda bulunan C: sürücü dosyasını da, alt klasör ve dosyalara uygulama şeklinde gelen seçeneği işaretleyip tamam dedikten sonra, yaklaşık 15 dakika içerisinde Windows 10 kullanımı % 100 sorun ve çözüm  işlemi tamamlanmış olacaktır.

Windows 10  sistemi ile berber gelen denetim masasında Windows 10 disk kullanımı %100 sorun ve  çözüm  için birkaç yöntem bulunmaktadır. Windows 8 ve Windows 10 bilgisayarlarda genelde karşımıza çıkan sorunlardan biridir. Disk kullanımının %100 olarak yükselme göstermesinin nedeni SSD disklerdir. Görev çubuğuna sağ tıklayarak, görev yöneticisini açıp diskin % kaç kullan için sıkça kullandığımız birkaç yöntem;

 

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU