WİNDOWS 10 GEÇ AÇILMA GEÇ KAPANMA SORUNU

WİNDOWS 10 GEÇ AÇILMA GEÇ KAPANMA SORUNU

Windows 10 geç açılma geç kapanma sorunu yazılım ve donanım eksikliğinde kaynaklanabilmektedir. Bilgisayarın performansına bağlı olarak açılma kapanma süresi değişebiliyor.  Windows 10 bilgisayarınız 64 bit destekli değil ise ve siz de 64 bit kurulumu sağladıysanız bilgisayarınız yavaşlayacaktır. Bu durumdan kurtulmak için bilgisayara Windows işletim sistemi yüklemek gerekebilir. Yazılım kaynaklı olarak geç açılıyor ise hangi programları kullandığımızı gözden geçirmeli ve gereksiz programları kaldırmalıyız.

Windows 10 C:/ sürücüsü olabildiğince boş tutmalısınız bu bilgisayarın daha hızlı açılıp kapanmasını sağlayacaktır. Windows 10 geç açılma geç kapanma sorunu yaşamamak için bilgisayarın tüm güncellemelerini yapmalısınız.  Bilgisayarımızda çok fazla program kullanıyorsak buda bilgisayarın geç açılıp geç kapanmasına sebep olmaktadır.

Bilgisayarın denetim masasından disk birleştirme ve temizleme işlemini uygulamakta geç açılma kapanma sorununu ortadan kaldıracaktır. Bunun yanı sıra BIOS kısmına giriş yapıp gerekli işlemleri sağlayıp bilgisayarımızın hızlı çalışmasını sağlayabiliriz. Bilgisayarımızın donanımsal özellikleri de geç açılıp geç kapanma nedenleri olabilir.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU