WİNDOWS 10 HIZLANDIRMA GEREKSİZ UYGULAMALARI KAPATMA

WİNDOWS 10 HIZLANDIRMA GEREKSİZ UYGULAMALARI KAPATMA

Eğer Windows 10 kullanıcısı iseniz  iyi bir ayarlama yaparak en yüksek performans ile kullanabiliyorsunuz. Windows 10 hızlandırma ( gereksiz uygulamaları kapatma) işlemi için yapılması gereken bazı uygulamalar;

Gereksiz servisleri kapatma: başlat sekmesinden “services. msc” sekmesini aratarak karşımıza gelen bilgilere tıklayın. Gelen bilgilerde aşağıda bulunan servisleri kapatın kısmına tıklayın. Bağlı bulunan kullanıcı deneyimleri ve telemetri sekmesini tıklayın. Windows searceh ve Windows update sekmelerini tıklayın.

Disk temizliği: başlat menüsünden  cleanmgr sekmesini buluyoruz. Açılan pencereye direk tamam diyerek tarama yapmasını bekliyoruz. Bu işlem sırasında indirme kısmı işaretli olacak, o kısmı kaldırın yoksa tüm  yapılan indirme işlemleri siliniyor. Kalan kısmın tamamen silinmesini bekleyin.

Başlangıçta çalışan gereksiz uygulamaları kapatma: “ctrl+alt+delete”  tuşlarını beraber kullanarak sağ tıklama yaparak gereksiz tüm programları devre dışı  bırakıp bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu uygulamaları kullanarak Windows 10 hızlandırma ( gereksiz uygulamaları kapatma) işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmiş olup bilgisayarınıza format atmış gibi yenilenmesini ve hızlı aktive olmasını sağlamış olursunuz.

.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU