WİNDOWS 10 USB DVD OLMADAN NASIL FORMAT ATILIR?

WİNDOWS 10 USB DVD OLMADAN NASIL FORMAT ATILIR?

CMD KOMUTU İLE

Video Üzerinde Detaylı Anlatım Vardır

Windows 10, USB, DVD olmadan nasıl format atılır? (CMD komutları ile) sorunuza bu yazıda cevap bulacaksınız. Bu işlem için öncelikle bilgisayarımıza Windows 10 media Creation tool dosyasını indiriyoruz. İndirme işleminde hangi Windows 10 sürümü kullanıyorsanız ona dikkat edin. İkinci adımda eğer lisans anahtarınız varsa devam edeceksiniz ama yoksa ei.cfg dosyası oluşturmanız gerekecek. ei.cfg dosyası için yeni bir metin belgesi oluşturup alt alta gelecek şekilde [EditionID], [Channel], Retail, [VL], 0 komutlarını yazıyoruz. Ardından dosyayı kayıt ederken ei.cfg ismi verip kayıt türüne tüm dosyalar kayıt diyoruz ve kaydediyoruz.

Disk yönetimi kısmına giderek 4 GB’lık boş yer ayarlıyoruz. Kendimize kolaylık olsun diye format atılacak alan diyerek isim verebiliriz. Ardından indirdiğimiz dosyaları format için ayırdığımız alana atıyoruz. İçeride sources klasörü olacak bu klasörün içine ei.cfg dosyasını gönderiyoruz.

Son olarak gelişmiş seçenekler kısmından komut sistemini seçiyoruz. Komut sistemine DISKPART yazıp çıkan dosyalarda oluşturduğumuz format atılacak dosyasını seçiyoruz. Sources/setup.exe yazarak format işlemini başlatıyoruz. İşte Windows 10, USB, DVD olmadan nasıl format atılır? (CMD komutları ile) sorunuzun cevabı işte bu kadar basit.

 

webtoz.com

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU