WİNDOWS 7 8 10 EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ HATASI

WİNDOWS 7 8 10 EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ HATASI

Windows 7 8 10 ekran çözünürlüğü, bu konu hakkında birçok geri bildirim olmaktadır. Simgeler düzensiz ve olduğundan büyük görünüyorsa bu ekran çözünürlüğü hatası olduğu anlamına gelmektedir. Bilgisayar denetim masasına girilmelidir. Burada ekran ayarlarına gelinmelidir. Orada çözünürlük seviyesi seçeneklerinden en uygun olanı seçtiğiniz takdirde ekranda bulunan sorun çözülecektir.

Yukarıda bahsedilen çözüme izin verilmiyor ise; ekran kartının güncellenmesi gerekmektedir. Bu işlem için ekran ayarlarına tekrar girilir. Denetim masası >tüm öğelerin boyutunu değiştir seçeneğine tıklanmalıdır. Buradan onay verildiğinde boyut ayarları değişecektir bu da ekranda yaşanan sorunu çözecektir.

Sorun yine devam ederse, ekran kartı güncellemeye geçmeden önce driver güncellenmelerinin açık olduğuna emin olunmalıdır. Eğer bu komut açık değilse ayarlar kısmından açılabilir. Daha sonra driver güncellenmelerinden aygıt güncellemelerine girilmelidir. Burada çalıştır komutu seçilir. Burada ekran kartı seçeneği bulunur.  Bu seçeneklerden sonra güncelleme ayarlarına girilmektedir. Girilen adımda güncelleme seçeneği bulunur. Ve güncelleme indirilmeye başlanır. Güncelleme indirildikten sonra bilgisayar kapatılıp açılırsa sorunun çözülüp çözülmediği kontrol edilebilir.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU