WİNDOWS 8 10 PAROLA KALDIRMA

WİNDOWS 8 10 PAROLA KALDIRMA

Windows 8 10 parola kaldırma, konusu oldukça basit aşamalardan oluşmaktadır. Bilgisayar açılırken istenen paroladan bahsedilmektedir. İstenirse bu parola kullanılmaya devam edilebilir. Bilgisayar içindeki bilgilerin korunması açısından bu oldukça avantajlı olabilen bir durumdur.

Windows 8 10 parola kaldırma; yine de isteniyorsa bahsedilen aşamaların hepsinin tek tek yerine getirilmesi yeterli olacaktır. Bu işlemleri yapmak için mevcut şifrenin eksiksiz bir şekilde biliniyor olması gerekmektedir.

Denetim masasına girilmelidir. Denetim masası üzerinden bilgisayar ayarları açılmalıdır. Buradan bilgisayar güvenliği kısmına girilmelidir. Buradan da bilgisayar parola kaldırma işlemi gerçekleştirilir. Bu basit işlemler esnasında bilgisayar parolası istenmektedir. Bu parolayı girip bilgisayardan parolayı kaldır komutu onaylanmalıdır.

Bu işlemlerin işe yarayıp yaramadığını anlamak için yapılacak olan sağlama işlemi ile bir doğrulama yapılmış olunur. Bilgisayarı kapatmanız ve sonra tekrar açmanız gerekmektedir. Bu açılma sırasında herhangi bir parola sorulmadığı görülecektir. Eğer sonra tekrar parola ile kullanılmak istenirse bu işlemin aynısı yapılır. Ancak bu sefer bilgisayarı parola ile kullan komutu işaretlenmelidir. Bu sırada yeniden parola sorulacağından mevcut şifrenin unutulmaması önemli bir konudur.

 

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU