WİNDOWS 8 USB, DVD OLMADAN FORMAT ATMA

WİNDOWS 8 USB, DVD OLMADAN FORMAT ATMA

Video Üzerinden Canlı Olarak Deneyebilirsiniz.Takıldığınız Noktalarda Video Açınız.

Cmd Komutları İle Format Atma

Windows 8, USB, DVD olmadan format atma (CMD komutları ile) mümkün. Bu işlem için öncelikle bilgisayarımıza Windows 8 media Creation tool dosyasını indiriyoruz. İndirme işleminde hangi Windows 8 sürümü kullanıyorsanız ona dikkat edin. İkinci adımda eğer lisans anahtarınız varsa devam edeceksiniz ama yoksa ei.cfg dosyası oluşturmanız gerekecek. ei.cfg dosyası için yeni bir metin belgesi oluşturup alt alta gelecek şekilde [EditionID], [Channel], Retail, [VL], 0 komutlarını yazıyoruz. Ardından dosyayı kayıt ederken ei.cfg ismi verip kayıt türüne tüm dosyalar kayıt diyoruz ve kaydediyoruz.

Disk yönetimi kısmına giderek 4 GB’lık boş yer ayarlıyoruz. Kendimize kolaylık olsun diye format atılacak alan diyerek isim verebiliriz. Ardından indirdiğimiz dosyaları format için ayırdığımız alana atıyoruz. İçeride sources klasörü olacak bu klasörün içine ei.cfg dosyasını gönderiyoruz.

Son olarak gelişmiş seçenekler kısmından komut sistemini seçiyoruz. Komut sistemine DISKPART yazıp çıkan dosyalarda oluşturduğumuz format atılacak dosyasını seçiyoruz. Sources/setup.exe yazarak format işlemini başlatıyoruz. İşte Windows 8 USB, DVD olmadan format atma (CMD komutları ile) bu kadar basit.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU