WİNDOWS SES SORUNU VE ÇÖZÜMÜ

WİNDOWS SES SORUNU VE ÇÖZÜMÜ (WİNDOWS 7 8 10 )

Windows ses sorunu ve çözümü (windows 7 8 10 ) için  ses sorunları gidericisini kullanabilirsiniz. Bu sunucu bilgisayarınızdaki ses sorunlarını bulup otomatik olarak düzeltebilmektedir. Ses sorunu gidericisini çalıştırmak için izlenecek adımlar ise şu şekildedir; başlangıç – ses sorun gidericisi-  ses kayıttan yürütme sorunlarını bul ve düzelt şeklinde  önümüze gelen seçenekleri takip ederek ileri butonuna tıklarız.  Sorunu gidermek istediğiniz aygıtı seçeriz.

Ses sürücüsünü güncelleştirme:  bunun için öncelikle başlangıç sekmesini tuşlayıp, arama butonundan cihaz yöneticiyi buluruz. Ses, görüntü ve oyun denetleyicileri seçeneğinin yanındaki ok işaretini seçeriz. Üzerine basılı tutarak ardından özellikler sekmesinin içine gireriz. Burada ki sürücü sekmesini tıklayarak güncelleştirme işlemini onaylarız.

Kabloları ve ses giriş çıkışı sağlayan aygıtların kontrolü: kablolarda bozulma veya kopma var mı tespit edip, hoparlör ve kulaklık bağlantılarınızın kontrolünü sağlayın. Mevcut ses denetimleri ve ses düzeylerini yükseltmeyi deneyin. Eğer bir USB kablo veya HDMI kullanarak cihaza bağlanmış isek bu cihazı varsayılan olarak seçmeliyiz. Windows ses sorunu ve çözümü (windows 7 8 10 ) için bu yöntemleri takip ederek sorunları gidermeyi deneyebilirsiniz..

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU