WİNDOWS UNUTULAN ŞİFREYİ KIRMA

WINDOWS UNUTULAN ŞİFREYİ KIRMA

Video Üzerinden Canlı Olarak Yapabilirsiniz

Bir ön yüklenebilir flash disk ya da DVD’yi bilgisayarınıza takarak yeniden başlatın. Sonrasında karşınıza Windows Kurulumu sayfası çıkacak. Bu sayfada Shitf + F10 tuşlarına basın. Windows’un kuruluğu olduğu dizini bulabilmeniz için öncelikle diskpart yazıp enter tuşuna basın. Sonra da list volume yazıp enter tuşuna basın. Windows’un Kurulu olduğu dizinin harfe dikkatlice bakın. Eğer doğru harfi yazmazsanız yazılan kod hata verecektir. Şimdi örnek olarak c harfini yazalım. Öncelikle copy c:\windows\system32\sethc.exe c:\ kodunu yazın. İkinci komut olarak da copy c:\windows\system32\cmd. exe c:\windows\system32\sethc.exe kodlarını yazarak enter tuşuna basın. (YES/NO) seçenekleri çıkacak. Y yazıp enter tuşuna basın. Flash diski çıkartın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Cmd ekranı geldiğinde beş defa shift tuşuna basın. Açılan cmd ekranına net user yazın. Kullanıcı isminiz ne ise net user kullanıcı ismi  * sonra parola yazıp enter tuşuna basın yine parola yazıp enter tuşuna basın ve parolayı kaldırın. Windows 7-8-10 unutulan şifreyi kırma işlemi bu şekilde yapılmaktadır.

 

WİNDOWS UNUTULAN ŞİFREYİ KIRMA

En sık başımıza gelen sorunlardan biri de bilgisayar şifremizi unutmak. Windows unutulan şifreyi kırma işlemi için genelde bilgisayara format atılmaktadır. Bilgisayar şifresini  birçok nedenle unutuyoruz ve en kısa yol olarak format atmayı tercih edebiliyoruz. Bu durumda ilk akla gelen sorun ise; bilgisayarımızda ki önemli bilgilere ne olacak? Bu durumla karşılaşmamak için ne yapmamız gerekir

Windows unutulan şifreyi kırma için bilgisayarımız bizden eski şifremizi istemektedir. Eski şifremize gerek kalmadan nasıl bir yol izleyerek şifremizi değişebiliriz. Windows sürümleri farklılaştıkça yöntemlerde çeşitlilik kazanmaktadır. Windows unutulan şifreyi kırma;

.  Denetim masası

. Kullanıcı hesapları

. Başka bir hesabı yönet

. Şifreleme hesabı seç

. Parola değiş

. Yeni parolayı iki kez yazdıktan sonra, bir ipucu şifresi  yazarak değiş seçeneğini tıklayıp şifre değişikliği sağlanmış olacaktır.

Bilgisayarlarımız kullanım boyunca çok defa hassas veriye erişmektedir.  Depolanmış olan bu verileri koruyup güvenli bir şekilde tutmak gerekiyor. Bu durum sebebi ile bilgisayar şifrenizi birkaç ay içerisinde değişmek gerekmektedir. Yukarda ki adımları takip ederek belirli dönemlerde şifre değişikliği yapmak bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için  en sağlıklı yöntemdir.

webtoz.com
Posted in Bilgisayar

OYUNLARDA FPS ARTTIRMA

Posted in Bilgisayar

OYUN VE PROGRAM AÇILMIYOR SORUNU

Posted in Bilgisayar

OYUN KURARKEN DLL HATASI WİNDOWS

Posted in Bilgisayar

KÜÇÜK RESİM ÖNİZLEME SORUNU