XİAOMİ TELEFONLARDA BOOTLOADER KİLİDİNİ AÇMA

XİAOMİ TELEFONLARDA BOOTLOADER KİLİDİNİ AÇMA

Xiaomi telefonlarda bootloader kilidini açma işlemine neden gerek duyarız? Birinci olarak şöyle cevap verebiliriz, telefon güncelleştirmesinden sonra ciddi sorunlar oluştuysa ve kasmalar, donmalar bazı hatalar meydana geliyorsa Xiaomi telefonlarda bootloader kilidini açma işlemine gerek duyarız. Bu işlem de bir önceki sürüme geri yükler. İkinci olarak telefonunuz açılmadığı zaman bootloader kilidi kullanmanız gerekir. Bu işlem telefonunuzu sıfırlar. Ayrıca bir mail hesabı oluşturmanız lazımdır bunu da ayarlar-Mi hesabı kısmından yapabilirsiniz. Şimdi toparlayalım.

-Mi hesap bilgilerinizi hazır şekilde bekletin. Bu kullanıcı adı, e-posta olabilir. Ardından Ayarlar> Telefon hakkında bölümüne girin. Mi kilit açma durumu bölümüne tıklayın kabul edip devam edin.

-Ek ayarlar bölümünden OEM kilit açma seçeneğini aktif hale getirin.

-Güç düğmesini (açma/kapama) kapatın.

-Telefonunuzu orijinal USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

-Ses düğmesine basılı tutarken güç düğmesine basın, 10 saniye kadar tutun. Mi maskotu çıkacak FASTBOOT ekranı açılacaktır.

-MiFlash uygulamasında bulunan zip dosyasını açın miflash_unlock.exe yazarak çalıştırın. Kabul edin ve devam edin. Yüzde yüz olana kadar bekleyin ve Xiaomi telefonlarda bootloader kilidini açma işlemini tamamlamış olun.

 

 

 

Bir Cevap Yazın