Xperia X Performance’taki Ayarları Özelleştirme

Xperia X Performance, Sony cihazının Xperia X serisinin yeni üyesidir. Bu telefon, yüksek kaliteli pazarlara yöneliktir. Yuvarlak kenarlı alüminyum gövdeli ve metalik arka paneliyle piyasaya son sürat geliyor. Ayrıca, bu telefon akıllı tasarımlarla birleşerek size mükemmel özellikler sunacaktır. Ancak bazıları özelleştirme ayarları gerektirebilir.. Burada Xperia X performansını nasıl özelleştireceğinizi görebilirsiniz.

1. Ekran görüntüsü al

Xperia X telefonunda ekran görüntüsü almanın iki yolu var. Bunlardan biri ses kısma düğmesine ve güç düğmesine aynı anda basıyor. Başka bir açık renkli resim görene kadar güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun Ardından “ekran görüntüsü al” düğmesini seçin. Ekran görüntüsünün dosya yöneticisi uygulamasında veya galeride saklanacağını unutmayın. Sonra resmi daha sonra görüntüleyebilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Ekran görüntüsünü hızlı bir şekilde görüntülemek istiyorsanız, hızlı ayar menüsünü aşağı çekin.

2. Bildirimleri Özelleştirin

xperia x

Xperia X Performance telefonundaki bildirimleri kişiselleştirmek için “Ayarlar” uygulamasını açın. Ardından “Bildirim Merkezi” ni seçin. Ardından, tüm uygulamaların bildirim iznini değiştirme seçeneğiniz olacak. İstediğiniz uygulamayı seçin ve bildirimleri durum çubuğunda “Ekran” ve kilit ekranında “Ekran” seçeneklerinden ayarlayabilirsiniz. “Öncelikli” bildirimler için de bir seçenek vardır. Bununla beraber, telefonunuz sessiz zaman modunda olsa bile bildirimler için zil sesini ve titreşimi etkinleştirebilirsiniz.

3. Hızlı Ayarlar

Bildirim panelinde hızlı ayarları özelleştirmek için bildirim panelinde yer alan hızlı düzenleme simgesine dokunun. Bildirim panelinde görünmelerini istediğiniz simgeyi basılı tutun ve sürükleyip düzenleyin. Dokuza kadar seçenek seçmenize izin verilir.

4. Yazı Tipi Boyutunu Değiştirin

“Ayarlar” uygulamasında Xperia X Performance telefonunda yazı tipi boyutunun değişmesine izin verilir. Üstteki ekrana dokunun. Sonra aşağı kaydırın ve “Yazı Tipi” seçeneğini seçin. Sonra telefonun yazı tipi boyutunu özelleştirebilirsiniz.

5. Duvar Kağıdını Değiştirin

Akıllı telefonunuzun görünümünü değiştirmek isterseniz, duvar kağıdını değiştirebilirsiniz. Bu yolu takip edebilirsiniz: “Ayarlar” a gidin> sayfanın üst kısmından ekran seçeneğini seçin. Ardından Duvar Kağıdı> Statik Duvar Kağıtları, Canlı Duvar Kağıtları veya Fotoğraflar’ı seçin. “Fotoğraflar” ı seçerseniz, telefonunuzun galerisinden resimler seçebilirsiniz.

6. Güç Tasarruf Modları

Güç tasarrufu modu, düşük pil koşullarında pil performansını artırmaya yardımcı olan bir moddur. Güç tasarrufu modunu gerçekleştirmek için “Ayarlar” uygulamasını başlatın. Ardından, Stamina modunu açın. Bu, cihazın performansını azaltacaktır ancak daha fazla pil zamanı sağlayacaktır.

7. Telefona Parmak İzi Ekleme

“Ayarlar”> “Güvenlik” i seçin> “Parmak İzi Yöneticisi” ni seçin> “Parmak izi kaydet” e dokunun. Artık parmağınızı güç düğmesine getirebilir ve titreşimi her hissettiğinizde parmağınızı kaldırabilirsiniz. Tarama tamamlandığında, “Tebrikler, parmak iziniz ekranda gösterildi” gibi bir mesaj alacaksınız. Sonra “Bitti” ye dokunun. Aygıta en fazla 5 parmak izi ekleyebileceğinizi unutmayın.

webtoz.com
Posted in Akıllı Telefon

XPERİA Z3 ÖNBELLEK VERİLERİNİ SİLME

Posted in Akıllı Telefon

SONY XPERİA ROM İNDİRME VE YÜKLEME

Posted in Akıllı Telefon Bilgisayar

XİOAMİ UNUTULAN ŞİFREYİ KIRMA

Posted in Akıllı Telefon

TELEFONUN ORİJİNAL OLUP OLMADIĞINI SORGULAMA