Yağlı cilt problemleri ve çözümleri

Yağlı cilt problemleri ve çözümleri

Yağlı bir cilt de baktığınızda göze ilk çarpan noktaları parlak görünür ve gözenekleri geniştir. Cildin yağlı olması gözeneklerinde açık olmasına neden olmaktadır. Gözenek açık olunca yağ kolayca ortaya çıkmakta, yağ ortaya çıkınca da gözenek asla kapanamamaktadır. Bu yüzden bir kısır döngü meydana gelmektedir.Yağlı cilt problemleri ve çözümleri

Yağlı cildi olan kişilerin en büyük sorunu görüntü ile alakalıdır. Çok yağlı olduğu için sürekli olarak parladığını, hatta bazı vakalarda yüzden ter akacakmış gibi görüntülerin ortaya çıktığını bile belirten kişiler vardır. Bunun dışında yağlı cilt ne kadar temizlense de kirliymiş gibi durur. Bunun nedeni açık olan gözeneklerin toz ve kir dolmaya hep müsait olmasıdır. Toz ve kir ile dolan gözenekler bu sefer siyah nokta problemine yol açmaktadır. Siyah noktası olan yağlı ciltler daha sonra sivilceye yol açabilmektedir. Çünkü siyah nokta aslında dıştan görünen yüzüdür. İç kısımda tıkanıklık nedeniyle oluşan damlacık şeklindeki yağlanma, bakterileri kendine çeker ve bakterilerden ötürü sivilceler oluşmaya başlar. Bunu engellemek için cildin kirden ve tozdan tamamen arındırılması şarttır. Her yağlı ciltte sivilce olacaktır diye bir kaide yoktur, çünkü kişiler eğer ciltlerine özen göstererek gereken temizliği uyguluyor ise, gözenekleri tıkanmaz ve sivilcelerde meydana gelmez.

Yağlı cilt problemleri ve çözümleri

Yağlı cildin bakımı günlük olarak mutlaka gerçekleştirilmelidir. Bu, günlük olarak su ile kullanılan temizleyiciler ve ardından tonikleme şeklinde olabilir. Ayrıca pütürlü maskelerde haftada bir uygulanabilir. Fakat pütürlü peelingleri sivilce yokken kullanmakta fayda vardır. Aksi halde bu granüller cildin alt kısmını uyarmakta ve daha çok sivilce çıkışını sağlamaktadır. Pütürlü peelinglerin dışında meyve asitli peelinglerde tercih edilebilir.

Yağlı ciltlerin nemlendirici olarak su bazlı nemlendiricileri kullanmaları tavsiye edilir. Aslında yağlı ciltlerin temizliği iyi bir şekilde yapılır ise, nemlendiriciye ihtiyaç duyulmaz. Çünkü zaten yeterince doğal neme sahiptir. Yine güneş koruyucularını gün içinde sürmeyi ihmal etmemeliler. Günümüzde yağlı ciltler için özel olarak üretilmiş güneş koruyucuları mevcuttur.

webtoz.com
Posted in Kadın

Düğün Davetiye Kartları 2020

Posted in diyet

Sporcu Diyeti

Posted in diyet

Salatalık Diyeti

Posted in diyet

Sağlıklı Kilo Verme Yöntemleri