Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi

Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi

2018 yılına ait olacak olan yıllık gelir vergisi beyannamesi için belirlenen tarihler arasında işlem yapılması gerekmektedir.

Zirai, ticari veya mesleki faaliyetler nedeniyle gerçek usulde vergilendirilmiş olan gelir vergisi mükellefleri için 1 Mart-25 Mart 2019 tarihleri arasında yıllık gelir vergisi beyannamesi verilmesi gerekmektedir. 25 Mart 2019 tarihinde pazartesi gününün sonuna kadar elektronik ortam üzerinden gönderme işlemleri yapılabilecektir. Sorun yaşamak istemeyenler yoğunluk nedeniyle oluşabilecek problemler durumunda erken tarihte işlemi yaparak sorunsuz şekilde beyanname verebilirler. İki taksit şeklinde ödeme işlemi yapılacaktır. Bu nedenle verilecek olan yıllık gelir vergisi için birinci taksitini 1 Nisan 2019 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir. Aynı şekilde ikinci taksitini 31 Temmuz 2019 tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir.

Yıllık Gelir Vergisi Beyanname Tarihleri

Belirlenen kriterlere göre hesaplanacak olan yıllık gelir vergisi beyanname tarihleri belirlenmiştir. 2019 yılında gerçekleştirilecek olan beyanname işlemleri için 1 Mart ile 25 Mart 2019 tarihleri arasında işlem yapılması gerekmektedir. Doldurulacak olan formlar üzerinden elektronik ortamda gönderim sağlanabilir. Eksiksiz şekilde hazırlanacak olan beyanname elektronik ortam üzerinden gönderilebilir.

 

 

webtoz.com
Posted in Gündem

Vatandaşlık Vergisi

kıdem taminatı
Posted in Gündem

Tazminattan Vergi Kesintisi İadesi

Posted in Gündem

Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi

Posted in Gündem

İnternet Paylaşımı Ücretli Mi?