Zina Fakirleştirir Mi?

Zina Fakirleştirir Mi?

Dinimizce yasaklanmış olan en büyük günahlardan biri olan zina yapılması durumunda kişi için uygulanacak olan cezalar vardır.

Ayetlerde ve hadislerde de yer alan farklı bilgiler nedeni ile zina fakirleştirir mi? sorusu akıllara gelmektedir. Eşinin nikahı olmayan eşi dışında farklı birisiyle cinsel ilişkiye girmesi zina olarak adlandırılmaktadır ve dinimizce yasaklanmıştır.

Zinanın Dünyadaki Etkileri

Zina kişinin cehenneme sürüklenmesine neden olur. Bu nedenle toplumun zinadan uzak durması gerekmektedir. Ahirette cezalandırılması söz konusu olabileceği gibi dünyada da şu cezalar ile karşılaşabilir.

  • Zina güzellikleri giderir,
  • Ömrü kısaltır,
  • Fakirliği sebep olur.

Kişinin zina yapması durumunda hayatını olumsuz şekilde etkileyebilecek pek çok farklı nokta bulunmaktadır. Kur’an’da yer aldığı gibi aynı zamanda günlük yaşantımızda karşılaşabileceğimiz problemler ve çevremizdeki insanların yaşamış olduğu azapların çoğu yapmış oldukları hatalardan kaynaklanmaktadır. Bu nedenle özellikle zina nedir ve zina çeşitleri nelerdir? Gibi konularda bilgi almak isteyenleri zinanın haram olduğunu ve bu konuda Kur’an-ı Kerim de buyuruldu gibi hareket etmeleri gerektiğini bilmeleri önemlidir.

 

 

webtoz.com
Posted in Zina

Zina Yaptığın Kişiyle Evlenmek

Posted in Zina

Zina Fakirleştirir Mi?

Posted in Zina

Zina Çeşitleri Boyutları

Posted in nedir Zina

Zina Büyüsü Nedir?