Zina Yapan Kocaya Nasıl Davranmalı

Zina Yapan Kocaya Nasıl Davranmalı ?

Dinimizde haram olan zina yapılması durumunda özellikle eşinin zina yaptığını öğrenen kadının ne yapması gerektiği merak edilmektedir.

Kur’an-ı Kerim de yer alan bilgilere göre zina yapan kocaya nasıl davranmalı? Sorusunun cevabı da açık bir şekilde belirtilmektedir. Özellikle eşler arasında yaşanan olaylar nedeniyle boşanmanın caiz olduğu bazı durumlar söz konusu olmaktadır. İki tarafında bu durumlara uygun şekilde hareket etmesi halinde boşanmaları caiz olabilir.

İlk olarak Kur’an-ı Kerim de yer alan açık edepsizlik yani zina İslam’da büyük suç olduğu gibi aynı zamanda aile düzenini yerle bir etmektedir. Bu nedenle zina yapan kocaya karşı kadının boşanma hakkı bulunmaktadır. Kadının eşinin zina yaptığını öğrenmesi durumunda boşanması caiz olabiliyor.

Zina Yapana Ne Yapılır?

Kadının eşinin zina yaptığını öğrenmesi durumunda boşanma kararı alması söz konusu olabilir. Açık bir şekilde belirtilmiş olması sayesinde özellikle zina yapılması durumunda nasıl davranılmalı? Sorusunun cevabını hem kadınlar hem de erkekler alabilirler. Dinimizde özellikle en büyük günahlardan biri olarak belirtilmesi nedeniyle Müslümanların bu konuda daha dikkatli olması gerekmektedir.

webtoz.com
Posted in Zina

Zina Yaptığın Kişiyle Evlenmek

Posted in Zina

Zina Fakirleştirir Mi?

Posted in Zina

Zina Çeşitleri Boyutları

Posted in nedir Zina

Zina Büyüsü Nedir?