Zina Yaptığın Kişiyle Evlenmek

Zina Yaptığın Kişiyle Evlenmek

Kişinin nefsine yenilerek zina yapması durumunda daha sonrasında o kişiyle evlenmesi halinde günahı af olur mu? Özellikle merak edilebilecek konulardan biridir.

Kadın ya da erkeğin zina yaptıktan sonra zina yaptığı kişiyle evlenmesi durumunda günahı affı olur mu? Diye düşünenler için işlenen günahın affı olması Allah’a kalmıştır. Ancak yapılan günahların af olması yerine yapılmaması doğrudur.

Yapmış olduğu hatalar doğrultusunda zina yaptığın kişiyle evlenmek günahı af olmasını sağlar mı? Günümüzde özellikle değişen koşullar nedeniyle evlilik dışında ilişki yaşayanların merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Tövbe etmek ve yapmış olduğunuz günahlardan dolayı tövbenizi sürdürmeniz yapmış olduğunuz zina nedeniyle işlemiş olduğunuz günahın affedilmesi anlamına gelmemektedir.Devamlı Tövbe Edilmelidir Allah Affedicidir.

Zina Yapan Kişi Ne Yapmalıdır?

Kişinin zinaya devam etmek yerine zina yaptığı kişiyle evlenmesi daha sonrasında aynı şekilde günah işlemeye devam etmesini önleyebilir. Bu nedenle zina yaptığı kişiyle evlenmeyi düşünenler evlenerek tövbe edebilir ve yapmış oldukları için Allah’tan af dileyebilirler. Zina dinimizdeki en büyük günahtır. Bu nedenle kişilerin affedilmeyi düşünmek yerine zina yapmaması gerekir.

webtoz.com
Posted in Zina

Zina Yaptığın Kişiyle Evlenmek

Posted in Zina

Zina Fakirleştirir Mi?

Posted in Zina

Zina Çeşitleri Boyutları

Posted in nedir Zina

Zina Büyüsü Nedir?