Zina Zararları

Zina Zararları

İslam’da zina günahtır ve işlenebilecek ki en büyük günahlardan biri olarak bilinmektedir.

Kadının ya da erkeğin zina yapması durumunda zina zararları dünyevi hayatta yaşanabilecek felaketlerin sebebi olabilir. Zina yapan kişiler için ahiret hayatında ortaya çıkacak zararların yanı sıra aynı zamanda dünyada da karşılaşabilecekleri durumlar söz konusudur.

Zina Yapanların Dünyadaki Cezası

Kur’an-ı Kerim de yer alan hadisler ve ayetler içerisinde özellikle erkek ya da kadının zina yapması durumunda karşılaşacağı felaketler açık bir şekilde belirtilmektedir. Bile isteye nikahsız kişiler ile ilişki yaşayanlar için dünyada zina zararları şunlardır;

  • Ömrü kısalır,
  • Fakirliğe sebep olur,
  • Hayatındaki güzelliklerin gitmesine neden olur.
  • Zina Suç Olduğunu Bildiğin Halde Yapıyorsan Allahın Emrini Hiçe Saymış Olursun Fakat Bu Haller Davranış Şekline Göre Değişir ağır Tahrik Edinmiş Olabilirsin Bu Durumlarda Oradan Uzaklaşmak İcab Etmektedir.
  • Unutmayalım ki Yüce Allah Affedicidir. Tövbe Edin

Zina Sebebiyet Verecek He rtürlü İşlerden Uzak Durun

Kişinin nikahlı eşinin dışında birisiyle cinsel ilişkiye girmesi zina olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda dinimizce katiyetle yasaklanmıştır. Ancak günümüzde değişen koşullar nedeniyle kişilerin bakış açıları zinanın yaşanmasına neden olmaktadır. Dünyada özellikle zina boyutları üzerinden karşılaşabileceğimiz bazı zararlar söz konusu olmaktadır. Bunun yanı sıra ahiret hayatında da aynı şekilde yapan kişilerin karşılaşacağı büyük azaplar bulunmaktadır.

webtoz.com
Posted in Zina

Zina Yaptığın Kişiyle Evlenmek

Posted in Zina

Zina Fakirleştirir Mi?

Posted in Zina

Zina Çeşitleri Boyutları

Posted in nedir Zina

Zina Büyüsü Nedir?